XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve başka kripto paraların, Fed’in faiz kararının akabinde dalgalanmada bir artışa şahit olması beklenen. Bitcoin ve XRP dahil en önemli altcoin’lerde izlenmesi gereken değerli düzeyler neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Bitcoin’deki toparlanmanın 27.000 doların üzerinde satışla karşı karşıya kalıyor. Bununla birlikte, uzun vadeli yatırımcılar şaşırmadı ve biriktirmeye devam ettiler. Glassnode dataları, Bitcoin’in faal olmayan arzının Temmuz ayından bu yana tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinde olduğunu gösteriyor. Lakin bu yükseliş eğilimi kurumsal faaliyetlere yansımıyor. Yatırımcılar kripto para maruziyetlerini azalttı ve düzenleyici ve makroekonomik cephede daha fazla netlik bekleyerek kenarda oturuyorlar. Varlık yöneticisi CoinShares, borsada süreç gören eserlerden çıkışların son dokuz haftada 455 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Bu ortada analistler Bitcoin’in yakın vadeli fiyat hareketi konusunda bölünmüş durumda. Bollinger Bantlarının yaratıcısı John Bollinger, Bitcoin’in üst taraflı bir hareket başlatabileceğini belirtiyor. Fakat “cevap vermek için çok erken” olduğunu da ekliyor. Fed kararı sonrasında volatilite muhtemelen artacaktır. Bu yüzden, traerların boğa ya da ayı tuzağına düşmemek için dikkat etmesi gerekiyor. Kenarda beklemek ve volatilite azaldıktan ve istikametli bir hareket başladıktan sonra girmek daha güzeldir.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in 50 günlük kolay hareketli ortalamada (27.154 dolar) sert bir dirençle karşılaştı. Bu da ayıların toparlanmayı durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Üst istikametli 20 günlük üssel hareketli ortalama (26.499 dolar) ve olumlu bölgedeki nispi güç endeksi (RSI) boğaların denetimde olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, 50 günlük SMA’nın üzerinde bir ralli mümkünlüğünü artıracaktır. Bu gerçekleşirse, BTC’nin 28.143 dolara yükselmesi mümkün. Bilakis, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların daha yüksek düzeylerde faal kaldığını gösterecektir. Bir kırılma ve 26.000 doların altında kapanış, satışı hızlandırabilir. Bunun, BTC’yi 24.800 dolarlık değerli takviyeye hakikat batırması mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether son birkaç gündür 1.626 dolarlık kırılma düzeyinin üzerinde seyrediyor. Lakin boğalar bu gücün üzerine çıkmayı başaramadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Eylül 18 ve 19 mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların daha yüksek düzeylerde satış yaptığını gösteriyor. Yatay 20 günlük EMA (1.637 dolar) ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, alıcılar ve satıcılar ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. 1.680 doların üzerindeki bir ralli avantajı boğaların lehine çevirebilir. ETH’nin daha sonra 1.745 dolara kadar yükselmesi mümkün. Tersine, 1.600 doların altına inmesi ayıların şimdi pes etmediğini gösterecektir. Bunun da ETH’yi 1.530 dolara çekmesi mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Alıcılar 18 ve 19 Eylül’de BNB’yi 220 dolar lık genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı. Lakin ayılar bu seviyeyi muvaffakiyetle savundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Boğalar lehine küçük bir avantaj, fiyatın 20 günlük EMA’nın (215 dolar) altına düşmesine müsaade vermemiş olmaları. Bu, boğaların yükseliş hareketinin daha da uzamasını bekledikleri için küçük düşüşleri satın aldıklarını gösteriyor. Alıcılar 220 dolar ile 50 günlük SMA (223 dolar) ortasındaki bölgeyi temizlerse, BNB’nin 235 dolara gerçek bir ralli başlatması mümkün. Ayılar üst istikametli hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeleri gerekecek. Bunun da fiyatı bir mühlet daha 203 ila 220 dolar aralığında tutması muhtemel.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP fiyatı yükseldi ve 19 Eylül’de 20 günlük EMA’nın (0,50 dolar) üzerinde kapandı. Bu da XRP boğalarının üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kalırsa, boğaların seviyeyi takviyeye çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Bu durum, ayıların büyük olasılıkla duracakları 0,56 dolarlık genel dirence potansiyel bir yükseliş için kapıları açacaktır. Son birkaç günün XRP fiyat hareketi, bir kırılma ile tamamlanacak ve 0,56 doların üzerinde kapanacak bir yükselen üçgen formasyonu oluşturma belirtileri gösteriyor. Alıcıların, heyetimi korumak için XRP fiyatını yükseliş trendi çizgisinin üzerinde tutması gerekecek.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar son birkaç gündür Cardano’yu 20 günlük EMA’nın (0,25 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Lakin ayılar buna yanaşmıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Düzleşen 20 günlük EMA ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmaya devam ederse, ADA fiyatı 0,28 dolarlık genel dirence yükselmeye çalışacaktır. Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden keskin bir formda düşerse, ayıların rahatlama rallilerde satış yaptığına işaret edecektir. Kırılma ve 0,24 dolar takviyesinin altında kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını gösterecektir. Aşağı tarafta bir sonraki takviye 0,22 dolar düzeyinde.

DOGE, SOL, TON, DOT ve MATIC analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (0,06 dolar) yakınında süreç görüyor. Bu da ayıların seviyeyi agresif bir formda savunduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Boğalar lehine küçük bir olumlu nokta, fiyatın 0,06 doların altına düşmesine müsaade vermemiş olmaları. Bu, boğaların genel mahzurları aşmaya çalıştığını gösteriyor. 20 günlük EMA yol verirse, DOGE’nin 0,07 dolara ve daha sonra 0,08 dolara yükselmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat mevcut düzeyden keskin bir formda düşerse, hassaslığın olumsuz kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,06 doların altına çekmeyi ve kritik takviyesi 0,055 dolara çekmeyi hedefleyecektir.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, birkaç gün boyunca 20 günlük EMA’nın (19,55 dolar) üzerine çıkmak için gayret etti. Altcoin, nihayet 18 Eylül’de bu mahzuru aştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktanın çabucak üzerinde. Bu da ayıların denetimlerini kaybettiğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’ya (21,14 dolar) ve akabinde 22,30 dolarlık genel dirence itmeye çalışacak. Bu düzeyin ayılar tarafından güçlü satışları çekmesi mümkün. Bu olumlu görüş, SOL’un düşmesi ve 18,50 doların altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. SOL’un daha sonra güçlü takviyesi 17,33 dolardan tekrar test etmesi mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) şu anda güçlü bir yükseliş trendinde. Boğalar, fiyatı 2,59 doların üzerine çıkararak konumlarını daha da güçlendirmeye çalışıyor. Lakin ayılar yerlerini korudu.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Yükseliş hareketi 2,59 dolar civarında satışla karşılaşsa da, boğalar ayılara taban bırakmadı. Bu da traderların öteki bir yükseliş bekledikleri için durumlarını koruduklarını gösteriyor. TON’un 2,59 doların üzerinde 2,90 dolara ve nihayetinde 3,28 dolara ulaşması mümkün. Üst eğimli hareketli ortalamalar alıcılar için avantaja işaret ediyor. Lakin RSI’daki çok alım düzeyi kısa vadede mümkün bir düzeltme yahut konsolidasyon konusunda uyarıyor. Aşağı istikamette TON fiyatı için birinci takviye 2,25 dolar. Ayrıyeten, dikkat edilmesi gereken bir sonraki düzey 2,07 dolar.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Boğalar DOT’u 4,22 dolarlık kırılma düzeyinin üzerine çıkarmakta zorlanıyor. Bu da talebin daha yüksek düzeylerde azaldığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Ayılar, fiyatı 4 dolarlık yakın takviyenin altına çekerek durumlarını güçlendirmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, DOT 3,90 dolarlık kıymetli dayanağa düşme riski taşıyor. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Bunun yerine, fiyat mevcut düzeyden üst döner ve 4,22-4,33 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, ‘short squueze’e yol açması mümkün. DOT’un evvel 50 günlük SMA’ya (4,50 dolar) ulaşması ve akabinde düşüş trendi çizgisine yükselmesi mümkün.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC 19 Eylül’de yükselerek 20 günlük EMA’nın (0,54 dolar) üzerinde kapattı. Bu da boğaların bir geri dönüş teşebbüsünde bulunduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: XRP, SOL, DOGE, TON ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

Yine de, 20 günlük EMA’nın boğalar ve ayılar ortasında güçlü bir savaşa şahit olması beklenen. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarsa, MATIC’in 0,60 dolarlık genel dirence ve akabinde 0,65 dolara yükselmesi mümkün. Tersine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına geri çekerse, daha yüksek düzeylerin satış çekmeye devam ettiğine işaret edecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,49 doların altına çekerek avantajlarını artırmaya çalışacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap