XRP Fiyatı Sıçrama Yaşadı! İşte Nedenleri

XRP Fiyatı Sıçrama Yaşadı! İşte Nedenleri

Paylaş
BTC Piyasası: XRP Fiyatı Sıçrama Yaşadı! İşte Nedenleri

Dalgalı bir kripto piyasasında, XRP önde gelen bir oyuncu olarak ortaya çıktı. Bu yazının yazıldığı sırada yüzde 8 artışla 0.546 doların üzerinde süreç gördü. Bu etkileyici yükseliş, Perşembe ve Cuma günleri fiyatları sarsan ve birçok yatırımcıyı endişelendiren piyasa düşüşünün çabucak akabinde geldi. Kaygı ve Açgözlülük Endeksi şu anda 37’de sabit kalarak düşüş eğilimine işaret ederken, XRP’nin direnci, devam eden SEC ile Ripple Labs davasındaki gelişmelerle desteklenerek öne çıkıyor. İşte detaylar…

Ripple yatırımcıları temyiz kararına reaksiyon verdi

XRP yükselişini sürdürürken, Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin de 26.000 dolar düzeyinin üzerine çıkarak kendi adımlarını attı. Ethereum çok geride değil, 1.670 dolar civarında seyrediyor ve Dogecoin bile son 24 saat içinde yüzde 1,2 paha kazanmayı başardı. Yeşile dönen birinci 10 kripto para ünitesinin kolektif gayreti, şu anda etkileyici bir 1,12 trilyon dolar olan toplam kripto piyasa kıymetinde yüzde 0,8’lik bir artışa katkıda bulundu.

BTC Piyasası: XRP Fiyatı Sıçrama Yaşadı! İşte Nedenleri 1

XRP sahipleri, SEC ile Ripple Labs ortasındaki yasal savaşta yaşanan son gelişmeyi memnuniyetle karşıladı. XRP’nin bir menkul değer olmadığını açıklayan Temmuz kararının akabinde kripto para ünitesinin fiyatı çalkantılı bir seyir izlemişti. Lakin 18 Ağustos’ta 0,47 dolara gerilemesi daha fazla düşüşün habercisi üzere duruyordu. Yargıç Analisa Torres geçtiğimiz günlerde SEC’in Ripple’ın direkt XRP satışlarına ait kararına yönelik hızlandırılmış bir temyiz müracaatında bulunma talebini kabul etti. Bu atak XRP meraklıları ve yatırımcılardan olumlu reaksiyonlar aldı.

XRP kıymetli düzeylerin üzerinde

Fiyatın gün içi en düşük düzeyleri tekrar test ettiğini gören kısa bir düşüşe karşın, XRP süratle değerli 0,50 dolar eşiğinin üzerine çıktı. Fiyattaki bu tekrar canlanma, piyasanın SEC’in XRP’nin bir menkul değer olmadığını kabul eden temyiz talebini yorumlamasına bağlanabilir. Önde gelen XRP yanlısı bir avukat olan John E. Deaton, bu gelişmeyle ilgili fikirlerini paylaşarak şunları söyledi:

Hiç kuşku yok ki SEC’in bu mevzuyu kabul etmesinin arkasında değerli bir neden olarak 75 bin XRP sahibi var. Hakimin aslında tokenın menkul değer olmadığını yazması için savaştık. Hatta, evraktaki tartışmamızın birinci kısmıydı.

Ayrıca Fox Business muhabiri Eleanor Terret’in bir yazısında vurgulandığı üzere SEC’in başvurusu da duruşuna ışık tutmakta:

SEC burada ya da Terraform’da, bu yatırım mukavelelerinin altında yatan varlığın kesinlikle bir menkul değer olduğunu argüman etmedi (ve SEC, buradaki temel varlıkların hiçbir doğal kıymeti olmayan bilgisayar kodundan diğer bir şey olmadığı gerçeğiyle ilgili rastgele bir tavrın temyiz incelemesini talep etmiyor).

Fiyatta optimistlik kelam konusu

XRP’nin durumunu çevreleyen bu yenilenmiş netlik, piyasaya yeni bir optimistlik enjekte etti. Temmuz ayında, Yargıç Torres’in birinci kararının akabinde XRP’nin fiyatı yaklaşık 0,94 dolara yükseldi ve yatırımcılar artık tarihin tekerrür edip etmeyeceğini yakından izliyor. Kripto para piyasası, yasal uğraşların ve düzenleyici kararların derin bir tesire sahip olabileceği dinamik bir alan olmaya devam ediyor. XRP’nin dayanıklılığı ve son rallisi, SEC ile Ripple Labs davasının devam eden kıymetini vurguluyor. Yasal süreçler devam ederken, piyasa iştirakçileri bu ilgi cazibeli kripto destanının bir sonraki kısmını merakla bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap