XRP avukatından SEC’in temyizi hakkında açıklama geldi

XRP avukatından SEC’in temyizi hakkında açıklama geldi

Paylaş
BTC Piyasası: XRP avukatından SEC’in temyizi hakkında açıklama geldi

XRP avukatı John Deaton, SEC’in temyize gitmesinin, XRP yatırımcıları için bir şeyi değiştirmeyeceğini söyledi.

Kripto para kesimi geçtiğimiz haftalarda yaşanan XRP davasının sonuçlarını yorumlamaya devam ediyor. Bununla birlikte XRP avukatından SEC’in temyize gitmesine dair yorum geldi.

XRP avukatı John Deaton: SEC’in temyize gitmesi hiçbir şeyi değiştirmeyecek

XRP avukatı John Deaton, SEC’in mümkün bir temyiz kararının XRP sahiplerini olumsuz etkilemeyeceğini açıkça belirtti. Hakimin Ripple davası kararında, XRP token’larının borsalardaki programlı satışının onları menkul değer olarak sınıflandırmadığına dair açık bir karar bulunuyor. Bu nedenle, SEC‘in bu karara itiraz etmesi durumunda bile XRP’nin menkul değer olarak sınıflandırılmadığı gerçeği geçerli olacaktır.

BTC Piyasası: XRP avukatından SEC’in temyizi hakkında açıklama geldi 1

Ripple’ın baş hukuk yetkilisi Stuart Alderoty, SEC’in token’lar üzerindeki yetkisi konusundaki tartışmalara karşılık olarak, bir menkul değerler ajansının yargı yetkisinin menkul değerlerle sonlu olduğunu belirtmiştir. Şayet bir token menkul değer olarak sınıflandırılmazsa, SEC’in düzenlemesinde rolü bulunmuyor.

Yargıç Torres’in kararı, XRP’nin perakende satışlarının menkul değer olarak sınıflandırılmadığına dair açıklık getirdi. SEC’in XRP’nin kurumsal satışlarına ait uzlaşma şartlarını keşfetme konusunda esneklik sağlayabilir. Bu da XRP’nin düzenleyici durumunu incelerken ilgili taraflar ortasında potansiyel tartışmalara ve müzakerelere yol açabilir. Fakat, Deaton ve Ripple grubu, XRP’nin menkul değer olarak sınıflandırılmadığını ve SEC’in temyiz sürecinin XRP’ye olan tesirini kıymetli ölçüde azaltacağını vurgulamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap