Worldcoin Bomba Tesir Yaptı! Bu Altcoin’den Bir Birinci

Worldcoin Bomba Tesir Yaptı! Bu Altcoin’den Bir Birinci

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Worldcoin Bomba Tesir Yaptı! Bu Altcoin’den Bir Birinci

Kripto para dünyasında Worldcoin tesiri yaşanıyor. Bu tesir son vakitlerde bir altcoin’e de yansımış durumda. Buna nazaran bir metrikte birinci defa rakibini aştı. Ayrıntılara bakalım.

Worldcoin etkisi

Optimism Worldcoin WLD’nin piyasaya sürülmesinin ortasında günlük süreçlerde Arbitrum’u geçti. Kayda paha bir gelişme bu. Buna nazaran günlük süreç sayısında bu hafta Optimism (OP) Arbitrum’u (ARB) geride bırakarak Ocak ayından bu yana birinci defa bu metrikte rakibi Ethereum (ETH) ölçeklendirme tahlilini geride bıraktı. Optimism süreçlerindeki artış Worldcoin’in lansmanından kaynaklandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Worldcoin Bomba Tesir Yaptı! Bu Altcoin’den Bir Birinci 1

Optimism’in ağı Perşembe günü yaklaşık 945.000 günlük sürece ulaşarak kıymetli bir artış yaşadı. Bu etkileyici performans, geçtiğimiz hafta OP ana ağına taşınan yeni bir dijital kimlik blockchain projesi olan Worldcoin’in (WLD) yakın vakitte piyasaya sürülmesine bağlanıyor.

Arbitrum’un performansı sabit kaldı

Buna karşılık, Arbitrum bu hafta 600.000 ila 700.000 ortasında değişen günlük süreç sayısını korudu. Bu haftadan evvel, Arbitrum altı aydan fazla bir müddettir daima olarak Optimism’i geride bırakmıştı. Öbür taraftan  Open AI’dan Sam Altman tarafından kurulan Worldcoin, eşsiz dijital kimlikler oluşturmak için “Orb” olarak bilinen fizikî donanım aracılığıyla retina taramalarını kullanan savlı bir projedir. Bununla birlikte, yüksek profilli teşebbüs tartışmalara yol açtı. Şu anda biyometrik bilgi toplamanın yasallığı konusundaki telaşlar var. Bu nedenle Fransa’nın kapalılık gözlemcisi CNIL tarafından soruşturma altında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Worldcoin Bomba Tesir Yaptı! Bu Altcoin’den Bir Birinci 2

Bu yazının yazıldığı sırada Worldcoin 2,22 dolar düzeyinden süreç görüyor. Öbür taraftan son 24 saatte Worldcoin %6’lık etkileyici bir artış gösterdi. Ayrıyeten piyasa pahası açısından 136. sırada yer alıyor. Öte yandan OP, son 24 saatte %1,35’lik küçük bir düşüş yaşadı. Buna nazaran 1,48 dolardan süreç görüyor. Bu ortada, ARB son 24 saatte %0,36’lık mütevazı bir artışla 1,17 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Worldcoin’in piyasaya sürülmesi OP performansını artırdı

Worldcoin’in başarılı bir formda piyasaya sürülmesi, Optimism ağını canlandırmış durumda. Buna nazaran günlük süreç sayılarında uzun müddettir rakibi olan Arbitrum’u geçmesini sağlamış üzere görünüyor. Dijital kimlik blockchain projesi gelişmeye ve düzenleyici incelemelerle karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Öbür taraftan, kripto para topluluğu ölçeklendirme tahlilleri ortamındaki başka gelişmeleri de merakla bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Worldcoin Bomba Tesir Yaptı! Bu Altcoin’den Bir Birinci 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Worldcoin etrafında oluşan yaygaranın devam ettiğini görmekteyiz. Proje insan kimlikleri odaklı olduğu için reaksiyon çekmeye devam ediyor. Zira ferdî bilgilerin nasıl korunacağı konusu hala bir muamma olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap