Worldcoin, baskılara karşın Arjantin’de rekor kırdı!

Worldcoin, baskılara karşın Arjantin’de rekor kırdı!

Paylaş
BTC Piyasası: Worldcoin, baskılara karşın Arjantin’de rekor kırdı!

Yerel soruşturmaların ortasında kalan Worldcoin, bu duruma karşın Arjantin’deki günlük kayıt rekorunu kırmayı başardı.

Sam Altman’ın kurucu ortaklarından biri olduğu kripto projesi Worldcoin, bugün yaklaşık olarak 9.500 Arjantin kullanıcısına kapısını açtı. Proje başlamasından bu yana, ülke bazlı yasaklarla gündeme gelmişti. Hala devam eden baskıların ortasında Arjantin’de bir muvaffakiyet yakalayan Worldcoin, global manada bir rahatlığa ulaşıp ulaşmayacağı merak konusu oldu.

Soruşturmalar sürat kesmiyor

Proje hakkındaki rekor bilgiler, Arjantinli yetkililerin Worldcoin’in bilgi kapalılığı konusunda araştırmaya devam etmesiyle birlikte geliyor. Bu ayın başlarında Arjantin Kamu Bilgi Erişim Ajansı, kişisel bilgilerin toplanması, saklanması ve kullanılmasıyla ilgili kullanılan süreç ve uygulamaları “kapsamlı bir halde analiz edeceğini” belirtmişti. Ajans, tespit edilen rastgele bir sorunu çözmek için belirtilmemiş tedbirler almayı planladığını da kelamlarına ekledi. 

Worldcoin’in yeni olarak yüzbinlerce müşteriye sahip oluğu bir ülke olan Kenya, yine bu ayın başlarında Worldcoin’i askıya almıştı. Resmi olarak 24 Temmuz’da başlatılan Worldcoin, kullanıcıları iris taraması yoluyla World ID’ye kaydolarak  kimliklerini çevrimiçi kaydetmelerinden ötürü pek çok soruşturmayla çaba vermeye devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap