Web3, Metaverse ve Göğüs Coin Tahlili: Bu 19 Coin Uçuyor!

Web3, Metaverse ve Göğüs Coin Tahlili: Bu 19 Coin Uçuyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Web3, Metaverse ve Göğüs Coin Tahlili: Bu 19 Coin Uçuyor!

Kripto para piyasası ivme kazanmaya başlamışken, piyasadaki olumlu hissiyat diğer alt dallara da ulaştı. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde 9 metaverse coin, 7 meme coin ve 3 web 3.0 coin; yükselişleriyle güne damga vurdu. İşte detaylar…

Bu 9 metaverse coin, yükseliş yaşadı

Geçtiğimiz 24 saat boyunca yükselen metaverse coin’lerin başında Highstreet (HIGH) geliyor. Açık dünya sanal gerçeklik metaverse oyunu Highstreet, dijital gayrimenkul ve özgün, sınırlı sayıda üretilen ürünler içeren bir çevrim içi mağaza sunar. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere HIGH, hafta içinde, ABD’nin en büyük kripto para borsası olarak da bilinen Coinbase’te listelenerek yatırımcıların dikkatini çekti. Yazım sırasında yüzde 46’lık bir yükseliş sergiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Web3, Metaverse ve Göğüs Coin Tahlili: Bu 19 Coin Uçuyor! 1

İkinci olarak, Revomon (REVO) yüzde 21.4 yükseldi. Revomon, bugün, oyuncuların katılacağı bir turnuva düzenliyor. Bugün web sitesini yenilediğini duyuran NFT Worlds (WRLD) yüzde 18.9, Star Atlas DAO (POLIS) yüzde 17.2’lik bir artış sergiledi. Meta Doge (METADOGE) yüzde 16.1, geçtiğimiz günlerde Huobi’de listelenen Ethernity Chain (ERN) yüzde 15.2 artış yaşadı. VFOX (VFOX) yüzde 14.5, Wilder World (WILD) yüzde 14.4, Decentral Games (DG) yüzde 13.3 yükseldi.

7 meme coin, artışlarıyla güne damga vurdu

Metaverse coin’lerin dışında 7 meme coin de günün en çok artanlarından oldu. Öncelikle SuperDoge (SUPDOG) yüzde 25.1, Sincere Doge (SDOGE) ise yüzde 24.7 yükseldi. Yüzde 23.9 artış yaşayan Vita Inu (VINU), 500 milyonluk VINU çekilişi ile gündeme geldi. Ayrıca yakın zamanda Vita Inu ve Basic Attention Token (BAT) arasında bir köprü kuruldu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 2022 Dubai Crypto Expo’ya katılan Kawakami (KAWA) yüzde 22.7, Jejudoge (JEJUDOGE) yüzde 22.5 yükseldi. IoTeX (IOTX) ağındaki ilk meme coin olma özelliği taşıyan IOSHIB yüzde 13.3 değer kazandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Web3, Metaverse ve Göğüs Coin Tahlili: Bu 19 Coin Uçuyor! 2

Web 3.0 coin’leri de ivme kazandı

Son olarak, Web 3.0’a odaklanan projelerin altcoin’lerine bakıldığında, 3 coin’in en çok artışı yaşadığı ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz 24 saat boyunca PARSIQ (PRQ) yüzde 20.69, Cere Network (CERE) yüzde 18.75, API3 (API3) yüzde 13.48 oranında değer kazandı. PARSIQ, birkaç gün önce Brink Trade, Dexfolio gibi projelerle ortaklık kurduğunu açıkladı. Cere Network ise yeni bir ortaklık duyuracağını söyleyerek topluluğu heyecanlandırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Web3, Metaverse ve Göğüs Coin Tahlili: Bu 19 Coin Uçuyor! 3

Öte yandan merkeziyetsiz API’ların kullanımı yoluyla birinci taraf oracle’lar oluştuamaya odaklanmış API3’nin yükselişinin ardında birden fazla neden bulunuyor. API3, geçtiğimiz haftalarda veri akışlarını yayınlamak için Amberdata ile bir ortaklık kurdu. Avalanche ağında Airnode’u piyasaya sürdü ve işlem hacmiyle dünyanın en büyük borsası olan Binance’te listelendi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap