Voyager Mutabakatı Olmadı: Türklerin Aldığı Altcoin Tehlikede!

Voyager Mutabakatı Olmadı: Türklerin Aldığı Altcoin Tehlikede!

Paylaş
BTC Piyasası: Voyager Mutabakatı Olmadı: Türklerin Aldığı Altcoin Tehlikede!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Voyager Digital’in satın alınmasına yönelik 1 milyar dolarlık muahedeyi feshetti. Bununla bir arada 3.1 trilyondan fazla Shiba Inu (SHIB) da dahil olmak üzere birçok Voyager varlığı satış riski altında kaldı. Piyasayı derinden etkileyen bu olayla birlikte fiyatlar çakıldı! Pekala, Shiba Inu için sırada ne var? İşte detaylar…

Binance,1 Milyar dolarlık Voyager muahedesini feshetti!

Dev kripto para borsası Binance’in Amerika kolu Binance.US’nin kısa mühlet evvel iflas eden Voyager’ın varlıklarını 1 milyar doların üzerinde bir bedelle satın alma muahedesinden çekilmesiyle, kripto alanında 3,1 trilyondan fazla Shiba Inu (SHIB) coin’in öteki tokenlerle birlikte piyasaya sürüldüğü görülebilir. Binance.US kararı yakın vakitte attığı bir tweet ile duyurdu ve bunun grup için güç ancak gerekli bir seçim olduğunu belirtti. Borsaya nazaran bu karar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto sahnesini çevreleyen artan düzenleyici meçhullükten etkilendi.

Uzmanlar, SEC ve New York’un önde gelen düzenleyici kurumunun ve Teksas’taki düzenleyicilerin Şubat ayında Binance.US muahedesine itiraz etmesine işaret ederken, kurumlar, muhalefetin gerisinde Binance.US’nin Binance ile ilişkisi ve Binance.US platformunun güvenliği de dahil olmak üzere çeşitli nedenler gösterdi. İtirazlara karşın Binance.US muahede için bastırmaya devam etti ve bu tasaları mahkemede ele almaya çalıştı. Sonuç olarak, Yargıç Michael Wiles itirazları temelsiz bularak reddetti. Wiles satın alma için onay verdi. Lakin Binance.US, başta SEC ve CFTC olmak üzere ABD’li düzenleyicilerden gelen son yaptırım hareketleri ışığında geri çekildi.

Peki Shiba Inu’yu nasıl etkileyecek?

Satın alma mutabakatının feshi, Voyager’ın etkilenen müşterileri bir bütün haline getirmek için likit fon toplamak hedefiyle başlangıçta amaçlandığı üzere kripto varlıklarını tasfiye etmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu varlıklar ortasında cüzdanlarından birinde bulunan 3,1 trilyonluk Shiba Inu birikimi de yer alıyor.

BTC Piyasası: Voyager Mutabakatı Olmadı: Türklerin Aldığı Altcoin Tehlikede! 1

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Voyager, yılın başından bu yana SHIB varlıklarını ve öteki varlıklarını satıyordu. Fakat iflas eden kredi kuruluşu, geçen ay 3,1 trilyon SHIB (32,3 milyon dolar) ile dağıtım kampanyasını durdurmak zorunda kaldı. Shiba Inu, USDC (129,5 milyon dolar) ve ETH’nin (72,9 milyon dolar) akabinde bilançodaki en büyük üçüncü varlığı temsil ediyor. Piyasa iştirakçileri tesirin taban seviyede olacağına ya da hiç olmayacağına inansa da, bu sistematik boşaltmanın piyasayı nasıl etkileyeceği şimdi aşikâr değil. Voyager’ın bu yılın başlarında başlattığı dağıtım kampanyasında piyasaya 5,62 trilyon Shiba Inu sürülmüştü.

SHIB’e yönelik balina aktiviteleri dikkat çekti!

Kripto para balinaları ise Shiba Inu (SHIB) almaya devam ediyor. Son olarak Etherscan.io bilgileri, Shiba Inu’nun en büyük 19. sahibinin son 24 saat içinde iki farklı süreçle 1,72 milyon dolar pahasında 168.375.992.729 SHIB satın aldığını ortaya koyuyor.

BTC Piyasası: Voyager Mutabakatı Olmadı: Türklerin Aldığı Altcoin Tehlikede! 2

Balina’nın alım çılgınlığı yaklaşık dört saat evvel tek bir süreçle başladı ve portföye 9.819.006.847 SHIB ekledi. Fakat bu yalnızca bir başlangıçtı. Birkaç dakika sonra balina, 1,62 milyon dolar bedelinde bir alım daha yaparak 158,55 milyar SHIB satın aldı. Bu devasa birikim, Balina’nın SHIB varlıklarını 54,09 milyon dolar kıymetindeki astronomik 5.252.333.033.396 SHIB’ye çıkarıyor. Öte yandan bu haber, “BlueWhale0073” olarak bilinen en âlâ ETH Balinasının iki farklı süreçle 3,32 milyon dolar bedelinde 311.998.734.794 SHIB satın almasından yalnızca günler sonra geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap