Vodafone, Bu Web3 Coin ile Paydaşlık Duyurdu!

Vodafone, Bu Web3 Coin ile Paydaşlık Duyurdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Vodafone, Bu Web3 Coin ile Paydaşlık Duyurdu!

Vodafone’un ‘Nesnelerin Ekonomisi’ Dijital Varlık Ortacısı (DAB), bir Web3 tahlil sağlayıcısı olan Aventus ile stratejik iştirakini resmen duyurdu. Web3 coin ile bu ittifak, Web3’ün inançlı Blockchain teknolojilerinden fayda sağlayacak. Böylelikle işletmelere ve stratejik ortaklara elektronik ticaret ve bilgi alışverişinde gelişmiş güvenlik ve verimlilik sunacak. İşte detaylar…

Vodafone ile Web3 coin ortak oldu

Dünya çapında 160 milyondan fazla irtibata hizmet veren Vodafone DAB ve Aventus, havacılık dalının tedarik zincirinden başlayarak kurumsal kullanım örneklerine işbirliği içinde öncülük edecek.  Vodafone DAB ve Aventus, tedarik zinciri güvenliğini ve güvenilirliğini artırmayı hedeflediğinden, havacılık kesimi bu paydaşlıktan kıymetli ölçüde çıkar sağlayacaktır. İkili, DAB platformu aracılığıyla kargo takip kapsüllerine bağlanan Blockchain özellikli SIM kartları içeren bir tahlil yaratıyor. Bu çığır açan teşebbüs, toplamın yaklaşık %5-%10’unu oluşturan yanlış yerleştirilmiş kargo kapsüllerinden kaynaklanan yıllık 400 milyon dolarlık kaybı azaltmaya hazırlanıyor.

BTC Piyasası: Vodafone, Bu Web3 Coin ile Paydaşlık Duyurdu! 1

 Aventus, Blockchain tahlillerinin uçak ünitesi yükleme aygıtlarının idaresi ve takibi için kullanıldığı Heathrow Havalimanı’nda halihazırda bağlantılar kurmuş durumda. Vodafone DAB CEO’su Jorge Bento, “Aventus ile stratejik iştirakimiz sayesinde, işletmelerin ve üçüncü taraf sağlayıcıların Vodafone DAB platformu aracılığıyla Web3 hizmetlerini inançlı bir biçimde benimsemelerine ve bunlardan yararlanmalarına yardımcı olabiliriz” dedi.

Blockchain’in gücü ortaya çıkıyor

Aventus, Objelerin İnternetini (IoT) inançlı kurumsal sınıf ve sağlam halka açık Blockchain’lerle entegre eden yenilikçi tahliller sunmaktadır. Şu anki odak noktası, Vodafone DAB ile Aventus Ağı ortasında bir köprü kurmak ve Polkadot platformu aracılığıyla daha geniş Blockchain ekosistemine bağlanmaktır.  Vodafone DAB’ın ticari müşterileri ve stratejik ortakları, DAB IoT Kimlik Pasaportu aracılığıyla emniyetli halka açık Blockchain’lere inançlı bir formda erişebilir ve bunlarla etkileşime girebilir. Vodafone DAB’a bağlı her sağlam aygıt, farklı kuruluşlardan ve ekosistemlerden data ve para ticareti yapılmasını sağlayan eşsiz bir kimlik pasaportu alıyor.

BTC Piyasası: Vodafone, Bu Web3 Coin ile Paydaşlık Duyurdu! 2

Bu yılın Mayıs ayında bağımsız bir kuruluş haline gelen Vodafone DAB, Aventus Ağı’na doğrulayıcı olarak katılarak ağ güvenliğine ve merkezsizleşmeye katkıda bulunmakta. Her iki şirket de birlikte çalışabilirliğin Blockchain teknolojisinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmanın anahtarı olduğuna inanmakta. DAB Kurucu Ortağı David Palmer şunları söyledi:

Digital Asset Broker (DAB) teknolojimiz sayesinde 160 milyon bağlı aygıtın Blockchain’de otomatik olarak kimlik doğrulaması yapabileceğine ve böylelikle tedarik zincirinin uç noktalarına pozisyon ve güvenlik getirebileceğimize inanıyoruz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap