Vitalik Buterin’in hacklenmesinin perde ardı açıklandı!

Vitalik Buterin’in hacklenmesinin perde ardı açıklandı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin’in hacklenmesinin perde ardı açıklandı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, SIM değiştirme saldırısının X hesabının hacklenmesiyle sonuçlandığını doğruladı.

Vitalik Buterin, T-Mobile hesabının denetimini tekrar ele geçirdi ve bir SIM değiştirme saldırısının X hesabının hacklenmesiyle sonuçlandığını doğruladı. Merkeziyetsiz toplumsal medya ağı Farcaster’da 12 Eylül’de konuşan Buterin, hackerın SIM takas hücumuyla hesabın denetimini ele geçirmeyi başarmasının akabinde nihayet T-Mobile hesabını kurtardığını söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin’in hacklenmesinin perde ardı açıklandı! 1

700.000 dolara yakın kayba yol açtı

Ehereum kurucusunun X hesabına erişim sağlayan hacker, uydurma NFT kampanyasıyla 691.000 dolardan fazla kar sağladı. SIM değiştirme sürecinde taarruza maruz kalan Buterin, piyasayı adeta salladı. Mevzu hakkında açıklama yapan Buterin, şunları söyledi:

“Evet, bu bir SIM değişimiydi, yani birisi toplumsal mühendislikle T-mobil’i telefon numaramı devralacak formda tasarladı. Bir telefon numarası, 2FA olarak kullanılmasa bile bir X hesabının şifresini sıfırlamak için kafidir. Ayrıyeten, kullanıcılar bir telefon kaydını X’ten büsbütün kaldırabilir. ‘Telefon numaraları inançlı değil, kimlik doğrulaması yapmayın’ tavsiyesini daha evvel görmüştüm fakat bunun farkına varmamıştım.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap