Vitalik Buterin Satış mı Yapacak? Cüzdan Adresleri Aktifleşti!

Vitalik Buterin Satış mı Yapacak? Cüzdan Adresleri Aktifleşti!

Paylaş
BTC Piyasası: Vitalik Buterin Satış mı Yapacak? Cüzdan Adresleri Aktifleşti!

Piyasa pahasına nazaran dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum, yaratıcısı Vitalik Buterin ile süregelen ilişkisi nedeniyle son vakitlerde manşetlerde yer alıyor. Buterin, 2014 yılında Ethereum’u kurduğundan bu yana Blockchain dünyasında kilit bir figür olmuştur. Projenin istikameti üzerindeki tesiri göz gerisi edilemez. Sonuç olarak, Buterin ve Ethereum ile ilgili her türlü haber traderlar ortasında heyecan yaratıyor. Bu makalede Buterin’in cüzdan transferlerine ait son haberler ve ETH varlıklarının değerli bir kısmını satmaya yönelik potansiyel planları hakkında dolaşan söylentiler ele alınacak. İşte detaylar…

Vitalik Buterin, ETH satmış üzere duruyor

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ile olan irtibatı kripto para dünyasında heyecan yaratıyor. Yakın vakitte, başkan altcoin’in mucidi ile ilgili bir adreste hareketlenme oldu. Buterin’e bağlı olarak bilinen cüzdan adresinde binlerce Ethereum’un transfer edildiği ortaya çıktı. Bir Blockchain bilgi ve tahlil platformu olan Lookonchain, 10 Mayıs’ta “0xD04d” olarak bilinen Buterin’e bağlı bir cüzdan adresinin son transfer diliminde 6,56 milyon dolar kıymetinde 3.500 ETH’yi “0x9e92” isimli öteki bir adrese aktardığını bildirdi. Raporda ayrıyeten, cüzdanın Aralık 2022’den bu yana toplam 17.800 ETH transferi yaptığı ortaya çıktı. Bu ölçü, yaklaşık 33 milyon dolara denk geliyor.

Haber, Buterin’in ETH varlıklarının değerli bir kısmını satmayı planlıyor olabileceği ve bunun piyasa üzerinde büyük bir tesiri olabileceği söylentilerine yol açtı. Lakin Buterin’den ya da Ethereum Vakfı’ndan durumun bu türlü olduğuna dair resmi bir teyit gelmedi. Ayrıyeten, Buterin ETH’sinin bir kısmını satacak olsa bile, bunun piyasa üzerinde ne kadar tesiri olacağı aşikâr değil.

Meme coinleri satmıştı

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum Vakfı ve Buterin birkaç gün evvel 15 binden fazla ETH’yi Kraken’e taşımıştı.  Bu, kripto topluluğunda ETH fiyatlarında ve meme coinlerde bir çöküşün yakın olabileceğine dair telaşları artırdı.  Buterin Mart ayında cüzdanındaki MOPS, CULT ve SHIK üzere “shitcoin”lerin birçoklarını satmıştı. Bu atılım, satışın düşük bedelli projeleri ve yatırımcılarını etkilediğini savunan kripto topluluğu tarafından eleştirildi.

BTC Piyasası: Vitalik Buterin Satış mı Yapacak? Cüzdan Adresleri Aktifleşti! 1

Buterin, kripto para alanında epey değerli bir kişi

Buterin, 2014 yılında Ethereum’u kurduğundan beri Blockchain dünyasında kıymetli bir figür olmuştur. Projenin tarafı üzerindeki tesiri kıymetli. Buterin ve Ethereum’la ilgili rastgele bir haber traderlar ortasında heyecan yaratma eğiliminde. Genel olarak durum belirsizliğini koruyor. Buterin’in ETH varlıklarıyla ilgili niyetinin ne olduğu belirli değil. Lakin piyasa, Ethereum kurucu ortağı ve cüzdan transferleriyle ilgili her türlü gelişmeyi elbet yakından izleyecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap