Vitalik Buterin, Milyon Dolarlık Ethereum’u Harekete Geçirdi!

Vitalik Buterin, Milyon Dolarlık Ethereum’u Harekete Geçirdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Vitalik Buterin, Milyon Dolarlık Ethereum’u Harekete Geçirdi!

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, şaşırtan bir halde değerli bir kripto para transferi gerçekleştirdi. Buterin, 28 Ağustos’ta Ethereum Blockchaininde “Vb 2” olarak etiketlenen bir adrese yaklaşık 4,9 milyon dolar bedelinde 3.000 ETH transfer etti. İşte detaylar…

Vitalik Buterin, harekete geçti

Etherscan’dan elde edilen datalara nazaran süreç, kelam konusu tarihte gerçekleşti ve alıcı adrese kayda bedel bir ekleme yaparak toplam ETH varlıklarını, transfer sırasında 5 milyon doların biraz altında bir bedele sahip olan yaklaşık 3.018 ETH’ye çıkardı. Değişik bir biçimde, transferin Ethereum’un piyasa fiyatı üzerinde sessiz bir tesiri oldu. Değerli ölçüdeki transfere karşın, kripto para ünitesinin kıymeti nispeten sabit kalarak 1.640 dolarlık fiyatını korudu. Bu istikrar, CoinGecko tarafından bildirildiği üzere, 24 saatlik 3.489.394.171 dolarlık süreç hacminin ortasında bile gözlemlendi.

BTC Piyasası: Vitalik Buterin, Milyon Dolarlık Ethereum’u Harekete Geçirdi! 1

Ethereum topluluğu, Buterin’in Vitalik.eth olarak bilinen kamuya açık Ethereum cüzdanından yapılan bu yüksek bedelli transferin akabinde spekülasyon ve entrikalarla çalkalanıyor. Transferin maksadı ve potansiyel sonuçları gizemini korurken, bölüm gözlemcileri ve meraklıları bu hareketin arkasındaki muhtemel nedenler üzerinde baş yormaya devam ediyor. Şu anda, alıcının kimliğinin açıklanmamış olması, duruma bir tansiyon havası katıyor. Uzmanlar, bilhassa Buterin’in son birkaç yıldır ETH varlıklarının bir kısmının satışıyla ilişkilendirildiği düşünüldüğünde, bu transferin maksadına ışık tutabilecek rastgele bir ipucunu yakından izliyor. Ayrıyeten, planlanmamış altcoin airdrop’larından alınan token’ları alenen reddettiği bilinmektedir.

Buterin, Coinbase’e ETH aktarmıştı

Bu gelişme, Vitalik Buterin’in kayda paha bir öbür transferinin akabinde geldi. Kısa bir mühlet evvel, yaklaşık 1 milyon dolar bedelindeki 600 ETH’yi ABD değişim platformu Coinbase’e taşıdı. Arka arda gerçekleşen bu transferler, Buterin’in yatırım stratejisi ve bu atakların daha geniş bir kıymeti olup olmadığı konusunda soru işaretleri yarattı. Ethereum topluluğu bu kıymetli sürecin motivasyonları ve potansiyel sonuçları hakkında spekülasyon yapmaya devam ederken, tüm gözler bu son atakla ilgili paylaşabileceği potansiyel bilgiler için Vitalik Buterin’in üzerinde. Kripto topluluğu daha fazla gelişme ve içgörü beklerken, kesin olan bir şey var: Vitalik Buterin’in kripto para alanındaki aksiyonları bölümdeki söylemi büyülemeye ve şekillendirmeye devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap