Vitalik Buterin, Kraken’e 200 Ethereum Gönderdi! Pekala Neden?

Vitalik Buterin, Kraken’e 200 Ethereum Gönderdi! Pekala Neden?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin, Kraken’e 200 Ethereum Gönderdi! Pekala Neden?

Ethereum mucidi Vitalik Buterin’in cüzdan adresi kripto para borsası Kraken’e 200 ETH transfer etti. Blockchain güvenlik platformu PeckShieldAlert, sürecin ayrıntılarını paylaştı. Bu ortada Buterin, daha evvel de Mart ayında Kraken’e 700 ETH transfer etmişti.

Ethereum mucidi Kraken’e 200 ETH gönderdi. Bu ne manaya geliyor?

Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, Kraken kripto para borsasına ilişkin bir adrese 200 ETH (mevcut piyasa oranlarında yaklaşık 382.796 dolara eşdeğer) gönderdi. On-chain Blockchain güvenlik platformu PeckShieldAlert, sürece ait dataları paylaştı.

İşlemin ardındaki neden basın saatine nazaran şimdi netlik kazanmış değil. Bir Twitter kullanıcısı PeckShieldAlert’in tweetinin altına yorum yaparak Vitalik’in PEPE’nin Kraken’de listeleneceğini bildiğini belirtti. Bu ortada, Vitalik Buterin birinci sefer bu türlü bir atılım yapmıyor. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Vitalik etiketli adres, 150 bin RAI basmak için Reflexer’a 500 ETH yatırmış ve daha evvel Mart 2023’te de 132,5 bin RAI’yi 378,5 bin USDC ile takas etmişti. Ayrıyeten Ethereum mucidi Mayıs ayında Kraken’e 200 ETH göndermişti.

Lookonchain, Mart ayının başlarında Vitalik Buterin’in ikram olarak aldığı Mops (MOPS), Cult DAO (CULT) ve Shikoku (SHIK) dahil olmak üzere toplam 693.000 dolar bedelinde meme token sattığını belirtti. Buterin’in çoklukla daha küçük projeler tarafından adresine gönderilen çok sayıda tokenı satması alışılmadık bir durum değil.

Daha evvel Vitalik’in 200 ETH’yi Kraken’e satmak ve fonları bir projeyi finanse etmek yahut rastgele bir harcamayı karşılamak için kullanmak üzere gönderdiği kestirim ediliyordu. Lakin, Buterin rastgele bir açıklama yapmadı. Bu yüzden bu süreçlerin kesin nedeni hakkında bir şey söylemek sıkıntı. ETH’nin mevcut hareketi, piyasanın büyük dalgalanmalar olmadan nötr olarak süreç gördüğü bir vakitte gerçekleşiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin, Kraken’e 200 Ethereum Gönderdi! Pekala Neden? 1

Piyasada meme coin çılgınlığı yaşanıyor!

Bu ortada, meme coin’ler son 24 saat içinde kayda bedel yararlar sağladı. Bunlardan kimileri tanınan meme coinleri PEPE, WOJAK ve Floki Inu oldu. Yatırımcılar, piyasa pahası 1 milyar doların üzerine çıkan PEPE’yi ele geçirmek için akın ediyor. Kraken ve Crypto.com’la birlikte dünyanın en büyük kripto borsası Binance da PEPE’yi listesine ekledi. Bu da piyasadaki meme coin çılgınlığında kıymetli bir rol oynadı.

Basın vaktinde PEPE, son 24 saat içinde %153 üzere muazzam bir artışla 0,000004151 dolara ulaştı. Buna ek olarak, bir öteki meme coin’i Floki Inu, birebir vakit diliminde yaklaşık %60 artış kaydetti. Bu fiyat artışları, piyasadaki meme coin çılgınlığının açık bir göstergesi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap