Vitalik Buterin: Bu Ethereum’a Milyarları Getirebilir!

Vitalik Buterin: Bu Ethereum’a Milyarları Getirebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin: Bu Ethereum’a Milyarları Getirebilir!

Vitalik Buterin, “ödeme yöneticilerinin” kullanıcıların süreç yapmak için kullandıkları kripto paraları kullanarak gaz fiyatlarını ödemelerine nasıl müsaade vereceğini detaylı olarak açıkladı. Hesap soyutlaması, kullanıcıların harici olarak sahip olunan cüzdanlardan (EOA’lar) akıllı mukavele tabanlı cüzdanlara geçmelerini sağlıyor. Buterin bu yükseltmenin Ethereum’a milyarlarca dolar kazandıracağını söylüyor.

Vitalik Buterin: Hesap soyutlama Ethereum’a milyarlar getirecek!

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Paris’teki Ethereum Topluluk Konferansı’nda (EthCC) bir konuşma yaptı. Bu konuşmasında, milyarlarca insanı Ethereum’a nasıl çekeceğini detaylı bir formda anlattı. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Buterin, kullanıcıların süreçler için kullanılan coinlerle gas fiyatlarını ödemelerine imkan tanıyan bir hesap soyutlama yükseltmesinden bahsetti.

Bağlam açısından, hesap soyutlaması, kullanıcıların harici olarak sahip olunan cüzdanlardan (EOA’lar) akıllı mukavele tabanlı cüzdanlara geçmesini sağlar. Bu yükseltme başarılı olursa, cüzdan idaresini bugün olduğundan çok daha verimli ve kolay hale gelecek. Buterin ve topluluk bunun, kriptonun yaygın bir halde benimsenmesini sağlayabileceğine inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin: Bu Ethereum’a Milyarları Getirebilir! 1

Dahası, kripto dünyası tohum tabirini kaybeden ya da çaldıran kullanıcılarla dolu. Hesap soyutlaması ile kullanıcıların, akıllı kontratlar olarak fonksiyon gören, velayete tabi olmayan cüzdanlar oluşturması mümkün. Açıklamalara nazaran cüzdan kurtarma, bu yeni yükseltme ile gelen birçok özellikten yalnızca biri. Son yükseltme ayrıyeten “Paymaster” kullanımını da mümkün hale getiriyor. ERC-20 tokenlerini tercih eden kullanıcılar şu anda süreç fiyatları için ETH ile ödeme yapmak zorunda. Lakin Paymasters ile süreç fiyatları, süreçte hangi token kullanılırsa kullanılsın ödenebilecek.

Buterin’in aklındaki Ethereum yükseltmesi ne getirecek?

Wu Blockchain’den Colin Wu, bu gelişme hakkında dün erken saatlerde Twitter’dan paylaşım yaptı. Wu, “Onun (Buterin’in) fikri, gelecekte herkesin mevcut EOA cüzdanından akıllı kontrat tabanlı bir cüzdana geçeceği tarafında. Şayet başarılı olursa, bir kripto cüzdanını yönetmek bir e-posta hesabını yönetmek kadar kolay hale gelecek.” dedi.

Bu ortada, başkan altcoin ETH’nin fiyatı günlük bazda %0,33 oranında hafif bir düşüş yaşadı. Fakat altcoin, geçtiğimiz hafta %1,13 oranında bir artış kaydetmeyi başardı. Sonuç olarak, başkan altcoin basın vaktinde yaklaşık 1.892 dolardan süreç görüyordu. Lakin, fiyat düşüşüne karşın ETH, BTC karşısında %0,6 oranında güçlenmeyi başardı. Zira, önder kripto Bitcoin haftalık bazda kırmızı bölgede duruyor. Ayrıyeten BTC, değerli bir dayanak düzeyi olan 30 bin doların altına sarktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap