Vitalik Buterin Bile Uyardı: Bu Altcoin Sert Düşebilir!

Vitalik Buterin Bile Uyardı: Bu Altcoin Sert Düşebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin Bile Uyardı: Bu Altcoin Sert Düşebilir!

Altcoin Worldcoin iki gündür kripto para aleminin gündeminden düşmüyor. Sam Altman’ın Worldcoin’i Pazartesi günü piyasaya sürülmesinin akabinde kripto topluluğunu kasıp kavurdu. Bununla birlikte, birinci heyecan yatıştı. Sonrasında ise eleştirmenler altcoin’in tokenomik ve zımnilik riskleri hakkında sorular sordular. Buna nazaran bu durum WLD fiyatının tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden düşmesine neden oldu.

Altcoin Worldcoin’in rollercoaster lansmanı

Birden fazla kripto platformunda spot ve vadeli süreçlerin başlatılmasıyla birlikte Worldcoin (WLD), %3.545 üzere şaşırtan bir artışla tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 5,29 dolara ulaştı. Buna nazaran piyasaya ateşli bir giriş yaptı. Bununla birlikte, altcoin WLD token’ın mevcut süreç fiyatı 2,05 dolar düzeyinde bulunuyor.

Altcoin WLD, tokenomik ve piyasa yapıcılara token dağıtımı ile ilgili kaygıların lisana getirilmesiyle ağır bir kamu incelemesiyle karşı karşıya kaldı. Dune Analytics platformuna nazaran, piyasa yapıcılar lansman sırasında tokenin %95 üzere değerli bir kısmını denetim ederek tokenin fiyatı üzerindeki tesirlerine ait tartışmaları alevlendirdi.

Merkezileşme riskleri vurgulandı

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Worldcoin’in (WLD) piyasaya sürülmesiyle ilgili potansiyel tehlikeler konusunda ikazlar yapıyor. Bir blog yazısında Buterin, merkezileşme, güvenlik ve kapalılıkla ilgili tasaları vurguladı. Ayrıyeten tezli kripto projesinin karşı karşıya olduğu risklere ışık tutuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin Bile Uyardı: Bu Altcoin Sert Düşebilir! 1

Projenin gelecekte ademi merkeziyetçilik planlarına karşın Buterin, kullanıcıların data saklılığına ait birtakım kritik tasaları lisana getiriyor. Orb olarak bilinen biyometrik dataları yakalamak için kullanılan aygıt, potansiyel kapalılık sızıntıları ve çevrimiçi anonimliğin erozyona uğraması nedeniyle tenkitlere maruz kalmıştır. Ayrıyeten, projenin mevcut durumu otoriter hükümetlerin baskılarına da kapı açıyor. Bu durum kullanıcıların hassas bilgilerinin güvenliğini tehlikeye atacaktır.

WLD fiyat rallisi bitti

Altcoin Worldcoin, mainnet lansmanından sonra başlangıçta değerli bir fiyat artışı yaşadı. Binance’te tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 5.29 dolara yükseldi. Bununla birlikte, güvenlik ve kapalılık riskleriyle ilgili tasalar WLD’nin fiyatını etkilemiş durumda. Ayrıyeten yararlarının birçoklarının silinmesine yol açmış üzere görünüyor. Bu yazının yazıldığı sırada, token 2,024 dolardan süreç görüyor. Bu da kripto topluluğu içinde artan tasanın tesirini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin Bile Uyardı: Bu Altcoin Sert Düşebilir! 2

Altcoin Worldcoin bu problemlerle boğuşurken, kripto dünyası projeyi de yakından izliyor. Başka taraftan projenin gelecekteki gidişatını şekillendirebilecek güncellemeleri ve gelişmeleri bekliyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda proje üzerindeki coşkunun bugün de devam ettiğini görüyoruz. Bilhassa Twitter’daki kripto para topluluğu projeyi tartışmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap