Visa’dan Değerli Atılım: Bu Altcoin İçin İlan Açtı!

Visa’dan Değerli Atılım: Bu Altcoin İçin İlan Açtı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Visa’dan Değerli Atılım: Bu Altcoin İçin İlan Açtı!

Ödeme alanındaki dev isimlerden olan Visa, Bitcoin ve altcoin alanındaki yeni atılımıyla ses getirdi. En son gelişmelere nazaran Visa, kripto para takımı için iş alımına başladı. Visa, kıdemli bir yazılım geliştiricisini işe almayı umduğunu açıkladı. Bu yeni misyonun, bilhassa yeni Ethereum geliştirmelerini anlayanları ilgilendirdiğini belirtmekte yarar var. İşte detaylar…

Visa’dan değerli Bitcoin ve altcoin atağı: Ethereum’dan anlayanlar aranıyor!

Ödeme devi Visa, kripto takımı için kıdemli yazılım geliştiricisini işe almayı umarak Web3 planlarını ilerletiyor.  Son iş ilanında, dünyanın en büyük ikinci ödeme kuruluşu olan Visa, kripto alanının dikkatini çekti. Visa, ilanında, “Web3 teknolojileri yığını konusunda tutkulu” olan “deneyimli yazılım mühendisleri” aradığını söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Visa’dan Değerli Atılım: Bu Altcoin İçin İlan Açtı! 1

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere web3, Blockchain’ler üzerine inşa edilmekte olan süreci tabir ediyor. Kullanıcılara dataları üzerinde daha fazla denetim sağlayabilen internetin bir sonraki büyük ölçekli evrimini söz ediyor. Visa, bir müddettir bu alan için eserler geliştirmeye odaklandığını söylüyor. İş ilanında “Visa Kripto Takımı, herkesin dijital ve taşınabilir hayatlarında ticareti kolaylaştırmak için yeni kuşak eserler geliştiriyor” tabirleri yer alıyor. Açıklamalarına nazaran odak noktası, müşteriler için derin yeni bedeller ortaya çıkaran sezgisel özellikler oluşturmak.

ERC-4337 standardı değer taşıyor

Londra merkezli bir mühendis için verilen iş ilanında, “yeni Ethereum geliştirmelerini anlayabilecek” biri aranıyor. Bilhassa Blockchain’de token yayınlamak için bir standart olan ERC-4337’den bahsediliyor. Ethereum, en büyük ikinci kripto para ünitesi olan ETH’nin ardındaki Blockchain2dir.  Visa geçen yıl, bir gün otomatik ödemeler konusunda Ethereum ağıyla nasıl işbirliği yapabileceğini ima eden bir evrak yayınladı. Firma ayrıyeten “güvenlik protokolleri” ve “özel anahtar saklama” mevzularına aşina birini de istiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Visa’dan Değerli Atılım: Bu Altcoin İçin İlan Açtı! 2

Visa, borsa ve kripto markası FTX’in Kasım ayında iflas etmesinin akabinde kripto faaliyetlerini geri çekmiş üzere görünüyordu. Şirketin FTX ile “uzun vadeli global ortaklığın” bir kesimi olarak 40 yeni ülkeye kripto banka kartları sunma planları vardı, lakin FTX başarısız olunca durdu.  Şubat ayında Visa, “kripto ekosistemindeki zorluklara ve belirsizliğe rağmen” stablecoin’lere dikkat çekti. Visa, “halka açık Blockchain’ler üzerinde çalışan fiat dayanaklı kriptoların ödeme ekosistemindeki yerinden” bahsetti. Bunların, piyasada değerli bir rol oynama potansiyeline sahip olduğuna” inandığını söyledi.

Şirket geçen yıl ayrıyeten bir kripto cüzdanı ve bir metaverse eseri için potansiyel planları ima eden yeni ticari marka müracaatları yaptı. Fakat bir Visa sözcüsü Şubat ayında bir açıklama yaptı. Açıklamada “kripto bölümündeki son başarısızlıkların, kriptonun ana akım ödemelerin” tesirinden bahsetti. Ayrıyeten kriptoların finansal hizmetlerin bir modülü haline gelmesinden evvel kat etmemiz gereken uzun bir yol olduğunu” belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap