Visa Duyurdu! Problemsiz Stablecoin Ödemelerinde Tercih Bu Altcoin

Visa Duyurdu! Problemsiz Stablecoin Ödemelerinde Tercih Bu Altcoin

Paylaş
BTC Piyasası: Visa Duyurdu! Problemsiz Stablecoin Ödemelerinde Tercih Bu Altcoin

Çığır açan bir atılımla Visa, stablecoin ödeme kabiliyetlerini Solana blockchain’i kapsayacak halde genişletti. Bu stratejik genişleme, hudut ötesi ödemelerde ihtilal yaratmayı amaçlıyor. Bu emelle programlara faal olarak katılan Worldpay ve Nuvei ile ortaklaşa gerçekleştiriliyor.

Solana, Visa ile Stablecoin ödemelerinde öncülük

Visa, finansal süreçlerin görüntüsünü değiştiren canlı pilot programlara çoktan başladı. Bu programlar aracılığıyla global ödeme devi, hem Solana hem de Ethereum blockchain ağları üzerinden milyonlarca USDC (USD Coin) transferini muvaffakiyetle gerçekleştirdi. Bu süreçler, VisaNet üzerinden yetkilendirilmiş fiat cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi üzere hayati bir maksada hizmet ediyor. Öteki taraftan atak daha süratli, daha sıkıntısız hudut ötesi süreçler için bir vizyon manasına geliyor. Visa’nın Kripto Lideri Cuy Sheffield, bu stratejik hareketin derin tesirini vurguluyor.

BTC Piyasası: Visa Duyurdu! Problemsiz Stablecoin Ödemelerinde Tercih Bu Altcoin 1

Birincil maksadın hudut ötesi mutabakatları hızlandırmak. Ayrıyeten müşteriler için bir stablecoin ödeme alternatifi sunmak olduğunu belirtiyor. Sheffield, “USDC üzere stablecoinlerden ve Solana ve Ethereum üzere global blockchain ağlarından yararlanıyoruz. Ayrıyeten hudut ötesi ödeme suratını artırmaya yardımcı oluyoruz. Öbür taraftan müşterilerimize Visa’nın hazinesinden kolaylıkla para gönderip alabilecekleri çağdaş bir seçenek sunuyoruz.” diyor.

Tüccarları güçlendirmek: Worldpay ve Nuvei

Farklı tüccar bölümlerine hizmet veren önde gelen fintech kuruluşları olan Worldpay ve Nuvei, Visa’nın çığır açan teşebbüsünden büyük ölçüde yararlanacak. Visa’nın dayanağıyla, bu fintech başkanları tüccarlara USDC üzere stablecoin’lerle ödeme alma seçeneği sunmaya hazırlanıyor. Bu ileri görüşlü yaklaşım, dijital ödeme ortamında esnekliği gösteriyor. Ayrıyeten uyarlanabilirliği vurguluyor. Buna nazaran dünya çapındaki işletmelerin gelişen tercihleriyle de uyumlu bir durum. Visa’nın Solana kapsayıcılığı çığır açan bir hareket manasına geliyor.

BTC Piyasası: Visa Duyurdu! Problemsiz Stablecoin Ödemelerinde Tercih Bu Altcoin 2

Visa’nın Solana’yı ödemeler için desteklenen bir blockchain olarak dahil etme kararı dikkat çekiyor. Ayrıyeten bölümde kıymetli bir kilometre taşına işaret ediyor. Visa’yı Solana’nın potansiyelinden yararlanan birinci büyük ödeme şirketlerinden biri olarak konumlandıran bu karar değerli. Buna nazaran hudut ötesi süreçler alanında inovasyon ve ilerlemeye olan bağlılığının da altını çiziyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Visa, kripto para ve blockchain bölümlerinde inovasyon ve işbirliğini teşvik etmeye devam ediyor. Ayrıyeten kullanıcılar ve işletmeler global süreçlerin daha süratli, daha verimli ve en son blockchain teknolojisiyle meselesiz bir biçimde entegre olduğu bir geleceği dört gözle bekliyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap