Uzmanlardan Bu 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı: Balinalar Satıyor!

Uzmanlardan Bu 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı: Balinalar Satıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Uzmanlardan Bu 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı: Balinalar Satıyor!

Kripto para dünyasında, çeşitli altcoin projeleri kendi ekosistemlerindeki son gelişmelere karşın farklı zorluklarla karşı karşıya. Chainlink (LINK), Uniswap (UNI) ve XRP, her biri kendi iniş ve çıkışlarına sahip farklı nedenlerle dikkat çekti.

Chainlink, ayıların baskısı altında

Chainlink (LINK), akıllı kontratları data kaynaklarına bağlama konusundaki eşsiz kapasitesi sayesinde uzun vakittir merkeziyetsiz finans (DeFi) geliştiricileri ve projeleri ortasında favori pozisyonunda. Lakin, Grayscale’in ABD SEC’e karşı kazandığı yasal zaferin tetiklediği rallinin akabinde LINK’in paha kaybetmesiyle son periyottaki fiyat hareketleri daha az olumlu oldu. IntoTheBlock’un datalarına nazaran, 26 Ağustos’tan bu yana borsalara girişlerde dengeli bir artış oldu ve bu da potansiyel bir satış niyetine işaret ediyor.

BTC Piyasası: Uzmanlardan Bu 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı: Balinalar Satıyor! 1

Şu an itibariyle Chainlink, Göreli Güç Endeksi (RSI) ve Osilatör üzere momentum göstergelerinin aşağı tarafı işaret etmesiyle 5.907 dolardan süreç görüyor. Bu durum, potansiyel olarak 5,808 dolarlık takviye düzeyinin altına düşerek ve 5,407 dolarlık talep bölgesine yaklaşarak daha fazla düşüş mümkünlüğünü göstermektedir. Öbür taraftan, analistlere nazaran, yatırımcılar taban seviyeyi satın alma fırsatını yakalarsa, Chainlink üst taraflı bir hareket görebilir. 6,609 dolarlık direncin aşılması, arz bölgesinin 7,103 dolardan test edilmesinin önünü açabilir. Bununla birlikte, bu düzeyin korunamaması, uzun periyodik yararlara yol açabilir ve fiyatı potansiyel olarak 8.144 dolarlık tıkanıklık bölgesine gerçek itebilir.

BTC Piyasası: Uzmanlardan Bu 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı: Balinalar Satıyor! 2

Altcoin UNI, toparlanmaya çalışıyor

Analist Aaryamann Shrivastava’ya nazaran Uniswap (UNI), Ağustos ortasında yaşanan %27,5’lik düşüşün akabinde yaşananlarla boğuşuyor. Toparlanma teşebbüslerine karşın, altcoin’in fiyatı değerli bir toparlanmayı sürdüremedi. Göreli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimini sürdürüyor ve kimi yatırımcılar ellerindeki varlıkları elden çıkarmaya devam ederken, balinalar etkin olarak UNI tokenları biriktiriyor. Elinde 1 milyon ila 10 milyon UNI tutan adresler geçtiğimiz ay yaklaşık 7 milyon UNI satarken, 100.000 ila 1 milyon UNI tutan balina adresleri de misal ölçüde UNI satın aldı.

BTC Piyasası: Uzmanlardan Bu 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı: Balinalar Satıyor! 3

Farklı yatırımcı kümeleri ortasındaki bu çekişme UNI’nin fiyatını 4,47 dolar takviye düzeyinin üzerinde tuttu. UNI’nin fiyatı potansiyel olarak 5,02 dolar direncini aşıp 5,50 dolara yanlışsız ilerleyebilecek olsa da protokol, merkezi olmayan finans (DeFi) piyasasında zorluklarla karşı karşıya. UNI’nin yakın gelecekteki performansını etkileyebilecek olan toplam kilitli bedelde (TVL) dengeli bir düşüş gözlemlendi.

BTC Piyasası: Uzmanlardan Bu 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı: Balinalar Satıyor! 4

XRP fiyatı düşüşle karşı karşıya

Analist Ekta Mourya’ya nazaran XRP, bir fiyat düşüşü yaşadı. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere XRP, daha evvel SEC ve Ripple davasındaki bir zaferin akabinde yükselmişti.  Bu karar XRP için yasal netlik sağlarken, altcoin’in fiyatı çeşitli makroekonomik gelişmeler ve devam eden piyasa dinamikleri nedeniyle yararlarını koruyamadı. Ellerinde 100.000 ila 1.000.000 ortasında XRP tokenı tutan balinalar varlıklarını daima olarak azaltarak varlık üzerindeki satış baskısına katkıda bulundu. Yasal netliğe karşın, XRP’nin fiyatı düşüş eğilimini sürdürdü ve şu anda 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) 0,5251 dolar civarında seyrediyor.

BTC Piyasası: Uzmanlardan Bu 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı: Balinalar Satıyor! 5

Teknik analist Lockridge Okoth, XRP’nin bir sonraki atılımını belirlemek için 200 günlük EMA’ya olan bağından kurtulması gerektiğini öne sürüyor. Talep bölgesinde 0,5040  ile 0,4600 dolar ortasında potansiyel bir konsolidasyon mümkündür ve 0,4800 doların altında belirleyici bir günlük kapanış, düşüş eğilimini daha da güçlendirerek 0,4191 dolara düşme riskini doğurabilir. Sonuç olarak, son yasal gelişmelere ve piyasa dinamiklerine karşın Chainlink, Uniswap ve XRP kripto para dünyasında kendi zorluklarıyla karşı karşıya. İster düşüş baskısı, ister balina aktivitesi ya da daha geniş piyasa eğilimleri olsun, bu altcoinler fiyatlarını ve beklentilerini etkilemeye devam eden karmaşık bir ortamda geziniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap