Uzmanlar İkaz Yayınladı: Bu Altcoin Dolandırıcılık!

Uzmanlar İkaz Yayınladı: Bu Altcoin Dolandırıcılık!

Paylaş
BTC Piyasası: Uzmanlar İkaz Yayınladı: Bu Altcoin Dolandırıcılık!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere son günlerin önde gelen altcoin projelerinden PEPE Coin (PEPE), birçok yatırımcının takviyesiyle bir arada popülerlik kazanmaya devam ederek toplumsal faaliyetlerinde büyük bir yükseliş gördü. Bununla bir arada PEPE’nin hala bir ‘scam’ olduğunu düşünen birçok analist de bulunuyor. Pekala bu kripto para uzmanları, PEPE’ye bir dolandırıcılık projesi derken neye dayanıyor? İşte detaylar…

Kripto para uzmanları açıkladı: “Popüler altcoin PEPE bir ‘scam’ olabilir!”

Önde gelen bir kripto para savunucusu ve DeFi Watch kurucusu olan Chris Blec, Pepe’nin tesadüfen ortaya çıkmadığını öne sürdü. Chris Blec’e nazaran, “büyük para, güçlü beşerler ve dikkatli planlama” PEPE üzere ‘scam’ projeleri oluşturuyor. DeFi Watch kurucusu, Pepe’nin perakende yatırımcılarının çok daha büyük bir oyunun piyonları olduğunu tez etti.

BTC Piyasası: Uzmanlar İkaz Yayınladı: Bu Altcoin Dolandırıcılık! 1

PEPE’nin ‘scam’ yani bir dolandırıcılık olduğunu aktaran bir diğer isim ise CryptoLaw kurucusu avukat John Deaton olarak açıklanıyor. Deaton’ın, PEPE hakkında görüşünü soran insanlardan aldığı tonlarca e-posta ve DM’ye cevap olarak Blec’in kelamlarına işaret etmesi değişik gözüküyor.

Bir öteki yandan özel sermaye şirketi Dizer Capital’in kurucusu Yassin Mobarak da PEPE’yi bir ‘scam’ projesi olarak nitelendirdi. Mobarak, Pepe tokenini, tıpkı kripto borsası FTX üzere kripto piyasasını daha da berbata götürmek için tasarlanmış bir truva atı olarak isimlendirdi. Uzman isim, Pepe üzere projelerin oyun kitabının ekseriyetle emsal bir model izlediğini vurguladı. Bu adımlar ortasında bir dolandırıcılık projesini tanıtmak, saf yatırımcıları çekene kadar pumplamak ve kriptoyu tehlikeli olduğu için suçlamak, olayı tüm bölümü boğmak için kullanmak ve tekrarlamak yer alıyor.

Birçok kripto paradan daha uygun performans gösterdi

Youtube üzerinden kripto para projelerine yönelen bir öbür isim Digital Asset Investor, Amerika, Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) neden PEPE üzere meme coin projelerini soruşturmadığını sorguluyor. Bununla birlikte Digital Asset Investor, “Sık sık bu meme coinlerinden kimilerinin hükümet tarafından kriptonun gölgeli tarafına odaklanmayı sürdürmek için tasarlanıp tasarlanmadığını merak ediyorum” kelamıyla dikkat çekti. Digital Asset Investor’ın resmi Twitter hesabının ardındaki grup, ünlü XRP influencer’ı Mr.Huber (@Leerzeit) tarafından paylaşılan Pepe ile ilgili istatistiklere karşılık olarak bu açıklamayı yaptı.

Yakından takip edilen isim, bir aydan kısa bir mühlet evvel piyasaya sürülmesine karşın Pepe’nin XRP, Cardano (ADA), Algorand (ALGO), Quant (QNT) ve Hedera (HBAR) üzere en yeterli kripto varlıklarından daha fazla süreç hacmine sahip olduğunu belirtti.

https://twitter.com/Leerzeit/status/1657729057662935043

Pepe Coin nasıl ortaya çıktı?

Pepe Coin, 16 Nisan 2023 tarihinde anonim bir kullanıcı tarafından piyasaya sürüldü. Birden fazla Coin’in bilakis Pepe’nin bir ön satışı gerçekleşmedi. CoinMarketCap datalarına nazaran PEPE , piyasaya sürülmesinden bu yana tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan 0,00000002764 dolardan yüzde 6.140 artış gösterdi. Bu yazının yazıldığı sırada, Pepe 0,000001706 dolardan süreç görüyor.

BTC Piyasası: Uzmanlar İkaz Yayınladı: Bu Altcoin Dolandırıcılık! 2

Bununla bir arada bir aydan kısa bir müddet evvel piyasaya sürülmesine karşın Pepe, 667,6 milyon dolarlık piyasa bedeliyle üçüncü en büyük meme coin olarak sıralanıyor. PEPE, en büyük meme coin sıralamasında sırf Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin’in ardında yer alıyor. Pepe’nin şöhretindeki muazzam yükseliş, en uygun kripto borsalarının ilgisini çekti. Binance, KuCoin ve Coinbase üzere en yeterli borsalar, artan popülaritesi nedeniyle coin’i listeledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap