Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir!

Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir!

Bu hafta 11 yıldır uyuyan birden fazla cüzdan etkin hale gelirken, kimileri altcoin fiyatları üzerinde yıkıma yol açtı. Yazının devamında, büyük yatırımcıların tesiri altında kalan 4 coin’e yer verdik. Uzmanlara nazaran yatırımcılar sert satışlara hazırlıklı olmalı.

Bu altcoin balina tesiriyle düşüşe geçti

Balinalar son günlerde büyük hareketler yaparak kripto fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Btcpiyasasi.com olarak günün devasa bir balina transferine bu yazıda yer verdik. Bir başka gelişme, yüklü ölçüde MKR satan balinanın fiyat üzerindeki sert tesiri oldu.

Söz konusu balina, 7 – 17 Temmuz tarihleri ortasında ortalama 918 dolarlık fiyatlarla MKR toplamıştı. Bugün itibariyle 1.150 dolar düzeylerinden tüm yatırımını piyasa döktü. Bu satış bir kar alımıydı. Son 3 haftada MKR alım satımları sayesinde toplamda 560.000 dolarlık bir kar elde etti.

Lookonchain’e nazaran balina, bir saat içinde 1.598 adet MKR (1.8 milyon dolar değerinde) sattı. Bu da MKR fiyatında yaklaşık %2 düşüşe neden oldu. Diğer bir yerde, Blockchain oyun tokeni AXS, planlı bir satış dalgasını deneyim ediyor.

Axie Infinity (AXS) fiyatı token unlock başlarken düşüşe geçti

AXS fiyatı, en son token kilit açma etkinliğinden 48 saat sonra %8 yükselerek Salı günü 6 dolara ulaştı. 22 Haziran tarihli token unlock, token’lerini özel akıllı kontratlarda kilitleyen sahipler için staking mükafatları olarak tahsis edildi. On-chain bilgiler, bundan lakin 48 saat sonra birtakım yatırımcıların yine satışa başladığını gösteriyor.

Aşağıda görüldüğü üzere AXS’nin token yaşı, token kilit açma etkinliğinden evvel kaydedilen sayılara nazaran %250 artış gösterdi. Spesifik olarak, 20 Temmuz ile 25 Temmuz ortasında Tüketilen Yaş kıymetleri 1,54 milyondan 5,43 milyona yükseldi. Age Consumed, uzun vadeli sahiplerin tokenlerini takas etme oranını izler

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir! 1

On-chain datalar, AXS’nin yeni kullanıcı edinme oranının düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Aşağıdaki grafik, 19 Temmuz’da 345 yeni AXS cüzdan adresinin oluşturulduğunu göstermektedir. Fakat 24 Temmuz itibariyle, sırf 153 yeni adrese düştü. Kullanıcı edinme oranındaki bu %55’lik düşüş, önümüzdeki haftalarda fiyat hareketini değerli ölçüde etkilemektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir! 2

Altcoin boğaları AXS fiyatında bu seviyeyi tutmak zorunda

Yukarıda tanımlanan on-chain indikatörlerin akabinde, AXS fiyatı teknik açıdan da sıkıntı vakitler geçiriyor. Artık, AXS ayıları 5,0 doları tekrar test etmek için muhtemelen cüretkar bir atak yapacak. Lakin, ayılar evvel kritik dayanak düzeyini 5,20 dolar olarak ölçeklendirmeli.

Bu bölgede 2.180 yatırımcı, ortalama 5,18 dolar fiyatla 378 milyon AXS token satın aldı.Bununla birlikte, uzun vadeli sahipler Axie Infinity satışını ağırlaştırırsa, AXS kaçınılmaz olarak 4,50 dolara gerçek geri dönecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir! 3

Yine de AXS fiyatı 7 doların üzerine çıkarsa boğaların denetimi ele geçirme talihi çok düşük. Lakin bu pek muhtemel değil. Zira ortalama 6.97 dolardan 125 milyon AXS satın alan 9.250 yatırımcı kâr elde edip ralliyi püskürtebilirler. Tekrar de, 7 dolarlık direnci aksine çevirebilirlerse, AXS 8,50 dolara yönelecek.

Benjamin Cowen, ADA fiyatında 2019’da yaşananları hatırlattı

Yaygın olarak takip edilen Cowen’a nazaran Cardano (ADA), 2019’daki düşüş modelini tekrarlıyor. Kripto analisti, Cardano’nun 2023 fiyat hareketini, ADA’nın yeni tabanlar bulmaya devam ettiği 2019’un ikinci yarısındaki piyasa yapısıyla karşılaştırarak şimdi bir taban bulamadığını savunuyor.

Analizlerinde, “O periyotta katiyetle çok fazla pump vardı. Demek istediğim, ADA için pump badiresi yoktur. Şu andaki hareketleri 2019’da 0,035 dolardan 0,050 dolara %41 yükseldiği vakte benziyor. Lakin, bunun üzere çok sayıda ralli kaydetti ve nihayetinde hepsini geri verdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir! 4

Cowen’a nazaran ADA, 2023’te, çift zirve kalıpları oluşturduğu ve akabinde teknik tahlilde 20 haftalık SMA ve 21 haftalık EMA birleşimi olan boğa piyasası dayanak bandının altına düştüğü 2019’a emsal halde yükseldi.

Daha sonra ADA’nın Bitcoin’e (ADA/ BTC) karşı performansına bakan Cowen, fiyatın 2019’da da toparlanmadan evvel altı ay daha bu düşük düzeylerde kaldığını vurguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir! 5

Altcoin boğaları denetimi kaydetti: MATIC fiyatı keskin düşüşte

MATIC fiyatında 0,78 doların altına kısa bir düşüş, beş gün süren bir olaya dönüştü. Ayrıyeten, son 24 saatte aşağı taraflı ivmesini sürdürdü. Fiyatı şu anda 0,71 dolarda sıkı bir takviye bölgesi etrafında daolaşıyor. Azalan talep nedeniyle MATIC’in alım gücü kesildi. Bu da 0,72 dolar civarında düşüş hakimiyetini gösteriyor.

MATIC’in yükseliş ivmesini tekrar kazanması için fiyatın 0,74 dolarlık ruhsal düzeyin üzerine çıkması gerekiyor. Lakin satış baskısı talebi aşarsa, toparlanma teşebbüsü durdurulabilir. Ek olarak, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), MATIC’in aşağı taraflı momentumunun artabileceğini gösterdi. Yazma sırasında MACD -0.0022 idi. Bu negatif bedel, 12 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) 26 günlük EMA’nın altında olduğunu gösterir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman Uyarısı: Bu 4 Altcoin Sert Satışlar Görebilir! 6

Sonuç olarak, önümüzdeki birkaç gün MATIC’in daha da düştüğünü görebilir. Bitcoin (BTC) liderliğindeki daha geniş pazar canlanmadığı sürece, altcoin doruktan düşüşüne devam edecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap