Uzman Uyardı: Bu Altcoin Tabanlara Gidiyor!

Uzman Uyardı: Bu Altcoin Tabanlara Gidiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Uzman Uyardı: Bu Altcoin Tabanlara Gidiyor!

FTX çöküşü esnasında yaptığı kestirimlerle ünlenen kripto analisti Altcoin Sherpa, tanınan bir DEX token’i için çöküş uyarısı yaptı.

Altcoin Sherpa, GMX fiyatında %20 düşüş bekliyor

Popüler analist, DEX tokeni olan GMX’in bu yılın başlarındaki güçlü performansından sonra aşağı taraflı bir hareket için hazırlandığını söyledi. Twitter’da 196.200 takipçisi bulunan Altcoin Sherpa, GMX’in muhtemelen %20’lik bir düşüş yaşayacağını öngörüyor. Teknik tahlillerine nazaran:

GMX: Bence bu sefer 40 dolara geri dönecek üzere görünüyor. Birkaç ay evvel kripto paranın gözdesiydi ancak bir tabandan sonra soğumasını ve birikim moduna girmesini bekliyordu. Bunun orta vadede piyasanın geri kalanından düşük performans göstermesini bekliyorum.

GMX şu anda analistin düşüş beklediği 40 dolardan bir ölçü üstte süreç görüyor. Son 24 saat içinde %3 kıymet kaybederek 50 dolara kadar geriledi.

Analist Binance dayanaklı bu altcoin’ler de fırsat görüyor

Sherpa ayrıyeten Sui (SUI), Hooked Protocol (HOOK), Open Campus (EDU) ve Arkham (ARKM) grafiklerini de yakından izliyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere projeler Binance takviyesiyle bir ölçü ivme kazandı. Analiste nazaran, altcoinler 0.786 Fibonacci düzeyine ulaştıktan sonra muhtemelen tekrar yükselecekler:

Binance launchpad projelerinden kimilerine ve 0,786 Fib’e (Fibonacci) ve reaksiyonlara bakın… Neden bahsettiğimi anlamayanlar için: 0,786 Fib’in hem HOOK hem de SUI için makul reaksiyonlar verdiğini gösterdi. Eminim bu kripto paralar üzere öbürleri da vardır – aşağı yanlışsız yavaş hareket eden fiyat hareketini ve akabinde hoş bir yansıyı bekleyin.

BTC Piyasası: Uzman Uyardı: Bu Altcoin Tabanlara Gidiyor! 1

Analist ayrıyeten, altcoinlerin genel performansı için “BTC’nin en büyük faktör olacağını” belirtiyor. BTC için düşüşün hala masada olduğunu söylüyor.

Yatırımcıları birden fazla BTC’ye temkinli yaklaşıyor

BTC grafiğine bakan Sherpa, başkan kriptonun hala yaklaşık 29.500 dolar dayanağın üzerinde süreç görmesine karşın yatırımcıların düşüş eğilimi gösterdiğini söylüyor.

Bu ortada, CryptoQuant’tan bir analist, önümüzdeki günlerde piyasaya tesirleri olabilecek ilgi alımlı bir balina davranışına dikkat çekti. Analist, BTC için 72 saatlik Takas Balina Oranını takip ediyor. Bu metrik geçen hafta boyunca istikrarlı bir halde yükseldi. Bu da satış baskısının “açık bir işareti” olarak isimlendirdiği bir şeydi.

BTC Piyasası: Uzman Uyardı: Bu Altcoin Tabanlara Gidiyor! 2

Bitcoin için sırada ne var?

Borsa-Balina Oranı temel olarak birinci 10 giriş sürecinin bir borsadaki toplam girişlere nazaran izafî boyutudur. Balinalar borsalara büyük ölçülerde coin aktarmaya başladığında, bu piyasaya fazla arz getirir. Böylelikle ekseriyetle bir satış sinyali ortaya çıkar. Borsa Balina Oranı yükseliş piyasasında %85’in altında kalır. Şu anda, ayıların baskın olduğu vakitlerde bu indikatör %85’in üzerinde seyrediyor.

BTC Piyasası: Uzman Uyardı: Bu Altcoin Tabanlara Gidiyor! 3

Bahsedilen örnekte, oran neredeyse bir haftadır %85-%90 ortasında hareket ediyor. Bu da fiyat düşüşlerinin köşede olabileceğini gösteriyor. Satış baskısı yüksek olsa da analist, satıcıların süratle tükenmesi halinde bunun yeni bir talep dalgasının önünü açabileceğini söyledi. Ayrıyeten, BTC için daha yüksek fiyatlara yol açabileceğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap