Uzman: SEC ve Bu Kripto Projesinin Bilinmeyen Planı Var!

Uzman: SEC ve Bu Kripto Projesinin Bilinmeyen Planı Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Uzman: SEC ve Bu Kripto Projesinin Bilinmeyen Planı Var!

BitBoy Crypto tarafından yakın vakitte yayınlanan bir YouTube görüntüsü, kripto para dünyasını şok edecek bilgilere yer veriyor. Detaylara bakalım.

BitBoy Crypto’nun saklı kripto devralma planı şüpheleri

Uzman BitBoy Crypto, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile kripto startup’ı Prometheum ortasındaki temaslar hakkında ikazlar yapıyor. Uzman, potansiyel kapalı kripto devralma planlarını, kayırmacılığı ve şirket içindeki şeffaflık eksikliğini vurguluyor. Ayrıyeten bu durum, bütünlüğü ve düzenlemelere uygunluğu konusundaki kuşkuları de körüklüyor.

BTC Piyasası: Uzman: SEC ve Bu Kripto Projesinin Bilinmeyen Planı Var! 1

BitBoy Crypto, Prometheum ve SEC Lideri Gary Gensler ortasındaki sav edilen kontakları araştırdı. Buna nazaran iki kuruluş tarafından düzenlenen potansiyel bir saklı kripto devralma planı hakkındaki telaşlarını lisana getirdi. Prometheum’un Çin Komünist Partisi (ÇKP) ve Wanxiang Blockchain ile olan temaslarına işaret ediyor. Buna nazaran bu durum şirketin faaliyetlerini çevreleyen kuşkuları artırıyor.

Prometheum’un elverişli muamelesi

Uzman, SEC onaylı birinci Alternatif Ticaret Sistemi (ATS) platformu haline gelen Prometheum’un aldığı ayrıcalıklı muameleyi sorguluyor. Prometheum, dijital varlık menkul değerleri için SEC’e kayıtlı birinci Özel Maksatlı Broker-Dealer (SPBD) olduğunu tez ediyor. BitBoy Crypto şirketin uyumluluğu ve şeffaflığı hakkında kuşku uyandıran birkaç olumsuz durum tespit ediyor.

BTC Piyasası: Uzman: SEC ve Bu Kripto Projesinin Bilinmeyen Planı Var! 2

Prometheum’un CEO’su Aaron Kaplan, bir kongre duruşması sırasında bahadır açıklamalarda bulunuyor. Buna nazaran öteki kripto şirketlerini suçluyor. Sözünde SEC tarafından verilen özel muafiyetleri ima ederek ayrıcalıklı muamele kuşkularına yol açıyor. Temsilci Mike Flood, Prometheum’un SPBD onayı tezini “saçmalık” olarak nitelendiriyor. Bütün bunlar kuşkuların daha da artmasına neden oluyor.

Kripto alanında şeffaflık kaygıları ve kuşkulu bağlantılar

BitBoy Crypto, Prometheum’u fonksiyonel bir platformunun olmaması nedeniyle “vaporware” olarak niteliyor. Vaporware  genellikle teknoloji alanında kullanılan bir terim. Buna nazaran şimdi tasarlanmadığı yahut üretilmediği halde tanıtılan bir eser manasına geliyor.

BTC Piyasası: Uzman: SEC ve Bu Kripto Projesinin Bilinmeyen Planı Var! 3

Uzmanın tasaları bununla da sonlu değil. Kripto startup’ın daha evvel skandal bir kademeden blockchain’e geçiş sürecine dahil olan Network 1 Financial Securities üzere kuruluşlarla olan alakaları var. Bunlar da, Prometheum’un niyetlerini çevreleyen şüpheciliğe katkıda bulunuyor.

Kaçamak karşılıklar ve artan şüphe

Kaplan ve Laura Shin ortasındaki bir görüşmede CEO kaçamak ve saptırıcı bir hal sergiliyor. Buna nazaran Prometheum’un gerçek niyetleri hakkındaki kuşkuları körüklüyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda BitBoy Crypto’nun YouTube görüntüsü değerli. Prometheum’un SEC ile temasları hakkında tartışmalara ve telaşlara yol açıyor.

BTC Piyasası: Uzman: SEC ve Bu Kripto Projesinin Bilinmeyen Planı Var! 4

Diğer taraftan, kripto topluluğu hususa daha fazla açıklık getirilmesini bekliyor. Tercihli muamele, şeffaflık ve potansiyel arka niyetlerle ilgili sorular var. Buna nazaran Prometheum’un faaliyetlerinin bütünlüğü sorgulanıyor. Ayrıyeten düzenleyici standartlara uygunluğu ağır bir inceleme konusu olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap