Usta İsimden Bitcoin İddiası: 90 Günden Uzun Sürebilir!

Usta İsimden Bitcoin İddiası: 90 Günden Uzun Sürebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Usta İsimden Bitcoin İddiası: 90 Günden Uzun Sürebilir!

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği isimlerden biri olan teşebbüsçü Balaji Srinivasan, Austin, Teksas’ta düzenlenen bir aktiflikte önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) için kritik iddialarını açıkladı! Usta isme nazaran Bitcoin, 17 Haziran 2023’e kadar 1 milyon dolarlık fiyat maksadına ulaşacak! İşte detaylar…

Usta girişimciden kritik Bitcoin (BTC) fiyat tahmini!

Btcpiyasasi.com olarak daha evvel ismini aktardığımız ünlü teşebbüsçü Balaji Srinivasan, CoinDesk’in Austin, Teksas’ta düzenlenen Consensus 2023 konferansında görüntü temasıyla uzaktan yaptığı konuşmada, Bitcoin’in (BTC) 17 Haziran’a kadar 1 milyon dolar fiyatına ulaşabileceğine dair bahsinin münasebetini açıkladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta İsimden Bitcoin İddiası: 90 Günden Uzun Sürebilir! 1

Bildiğiniz üzere kripto borsası Coinbase’in eski baş teknoloji sorumlusu olan Srinivasan, COVID-19’un tesirlerini birçoklarından daha evvel iddia ettiği için birçok kişi tarafından prestij görüyor ve takipçi sayısı uzun bir müddettir katlanarak arttı. Bununla birlikte Mart ayında, ABD dolarının paha kaybetmesine cevap olarak Bitcoin için şaşırtan derecede yükseliş beklentileri öngörmüştü. Fiyatın 17 Mart’tan sonraki 90 gün içinde 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi. Ünlü ismin kelamları şu biçimde:

900 gün de sürebilir 90 ayda! Bu mümkün, lakin yüzde 100 mümkünlük vermiyorum

Yanılıyor olabilirim lakin trilyonlar bastıklarını söylemek için bir milyonumu yakabilirim

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda da Bitcoin için bir yükseliş kestirimi aktaran isim, bu varsayımlarını hiperenflasyona da bağlıyor. Öte yandan iddiasını, kırılgan bir bankacılık sistemini desteklemek için hükümet tarafından para basımının çoğalması nedeniyle “ABD finansal sisteminde tam inanç ve kredinin çöküşünün” bir “sembolü” olarak tanımlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta İsimden Bitcoin İddiası: 90 Günden Uzun Sürebilir! 2

Bununla bir arada Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşma mümkünlüğünü ABD iktisadında bir tıp Siyah Kuğu yani “Black Swan” olayı yaşanma olasılığıyla ilişkilendiren Srinivasan, aylar içinde çok önemli bir sorun yaşanma mümkünlüğünün yüzde 10, yıllar içinde yaşanma mümkünlüğünün yüzde 70, on yıllar içinde yaşanma mümkünlüğünün yüzde 19 ve bir yüzyıl ya da daha fazla sürme mümkünlüğünün ise yüzde 1 olduğunu düşündüğünü söyledi.

Yani yüzde 100 olduğunu düşünmüyorum lakin sistemde çok fazla kırılganlık gördüğüm için spesifik sayının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Lider kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) fiyat durumu

Bir öbür yandan kripto para piyasası son 24 saat içerisinde yüzde 0.8 bedel kaybederek 1.25 trilyon dolar düzeylerine kadar geriledi. Önder kripto para ünitesinin yakaladığı son 30 bin dolarlık çıkışın akabinde geri paha kaybetmesiyle birlikte bedel kaybeden piyasa, birçok altcoin projesinde de düşüş gördü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta İsimden Bitcoin İddiası: 90 Günden Uzun Sürebilir! 3

Lider kripto para ünitesi Bitcoin fiyatına bakıldığında son 24 saat içerisinde yüzde 0.9’luk bir düşüş görülüyor. Anlık olarak BTC fiyatı, 29.201,68 dolar düzeyinde yer alıyor ve 565 milyar dolarlık piyasa kıymetiyle başkan pozisyonunu sürdürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap