Usta Analistler Duyurdu: Bu 4 Altcoin Sert Düşebilir! Sorumlu FTX

Usta Analistler Duyurdu: Bu 4 Altcoin Sert Düşebilir! Sorumlu FTX

Paylaş
BTC Piyasası: Usta Analistler Duyurdu: Bu 4 Altcoin Sert Düşebilir! Sorumlu FTX

Yakından takip edilen kripto analistleri, 4 altcoin projesinin potansiyel FTX satışlarıyla birlikte yeni tabanları göreceği konusunda uyarıyor. Son gelişmelerde, ABD mahkemesi borsanın rezervlerini tasfiye etmesine yeşil ışık yaktı.

Messari analistleri, FTX satışlarıyla taban yapabilecek 3 altcoin belirledi

Kripto analitik şirketi Messari, FTX’in yaklaşmakta olan likidasyonları sonucu üç altcoin projesinin kıymet kaybedebileceğini öngörüyor. Firma analistleri, FTX ve Alameda’nın Dogecoin (DOGE), Tron (TRX) ve Polygon (MATIC) rezervlerine dikkat çekiyor. FTX, Dogecoin’de 37 milyon dolar, Tron’da 33 milyon dolar ve Polygon’da ise 22 milyon dolar tutuyor. Bunların tasfiyesi grafiklerde anlık düşüşler getirebilir. Messari analistlerine göer:

Önemli olan tokenların mutlak pahası değil, bu ölçünün her bir varlığın etkin olarak süreç gördüğü hacme oranı. Örneğin, FTX/Alameda’nın BTC’de tuttuğu 353 milyon dolar, BTC’nin haftalık süreç hacminin yaklaşık %1’ini oluşturur. Bu da piyasanın büyük bir kısmını satın alabileceği ve aynısının ETH için de geçerli olduğu manasına gelir.

BTC Piyasası: Usta Analistler Duyurdu: Bu 4 Altcoin Sert Düşebilir! Sorumlu FTX 1

Fakat DOGE, TRX ve MATIC için durum biraz farklıydı. Bu altcoin projeleri daha az likideye sahip olup, FTX’in haftalık hacimlerinin %6-12’sini temsil eden 20-30 milyon dolarlık meblağları piyasada daha büyük bir tesir yaratabilirler.

Son 24 saatlik datalara nazaran DOGE, piyasa pahası bakımından 9. sırada yer alırken, 0. 0613 dolar düzeylerinde süreç görüyor. 11. sıradaki TRX ise 0,0815 dolar düzeylerinden süreç görüyor. Tron fiyatı gün içinde %5 bedel artışı yaşadı. MATIC ise 0,511 dolar düzeyinden süreç görüyor. Piyasa pahası bakımından 14. sırada yer alan altcoin, bugün %1,75 kıymet kazandı.

Ünlü kestirimci BNB yatırımcılarını uyardı

Tanınan kripto analisti Bluntz, yeni tahlillerinde DXY ve Binance Coin (BNB) ile ilgili değerli iddialara yer verdi. Analist, ABD Dolar Endeksi (DXY) üzerindeki Elliott Dalga teorisi tahlilini paylaştı.

DXY’nin altı değerli para ünitesi karşısında ABD dolarının pahasını gösteren bir endeks olduğunu belirten Bluntz, ABD dolarının büyük bir düşüş yaşayabileceğini söyledi. Analist, yılın dördüncü çeyreğinde DXY’de gözlemlenen yükseliş trendinin, Elliott Dalga teorisi çerçevesinde bir ABC düzeltmesi olduğunu ve bu düzeltmenin sona ermekte olduğunu belirtiyor. Bluntz, DXY’nin 2024’ün başlarına hakikat 95 düzeylerine düşebileceğini tabir etti.

BTC Piyasası: Usta Analistler Duyurdu: Bu 4 Altcoin Sert Düşebilir! Sorumlu FTX 2

Analizlerinde Bluntz, “DXY, yakın vakitte bir tepe yapabilir ve büyük bir düşüş yaşayabilir. Muhtemelen, 2022’nin dördüncü çeyreğindeki dürtüsel düşüşü düzelten bir ABC hareketi sona eriyor. Bu yüksek düzeylerin üstesinden gelebilmemiz için bir ay kadar süremiz olacak. Dolar için her şey yine başlıyor,” dedi.

BNB için sırada 192 dolar var

Analist tıpkı vakitte, BNB Coin (BNB) için de karamsar bir tablo çizdi. BNB’nin “vahşi” bir çöküş yaşayabileceğini ve 205 dolar düzeylerini yine test edebileceğini belirtti. Bluntz, BNB’nin bu düzeyde temel dayanağını kaybedebileceği ihtarında bulundu. Altcoin fiyatının 192 dolara düşebileceğini öngördü.

BTC Piyasası: Usta Analistler Duyurdu: Bu 4 Altcoin Sert Düşebilir! Sorumlu FTX 3

Bluntz’un öngörüleri, yatırımcıların, bilhassa de riskli varlıklara yönelenlerin, yakından takip ettiği DXY endeksi üzerindeki tesirler açısından büyük bir değere sahip. Analistin varsayımları, yatırımcıların, dolar yerine pay senetleri ve altcoin piyasası varlıklara yönelmelerini gösteriyor. Bu durum, DXY’nin yakın bir vakit sonra düşüş yaşayabileceği sinyalini güçlendiriyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, analistin isabetli varsayımlarına bu yazıdan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap