Usta Analist Şaşırttı: Çöken O Altcoin ETH’yi Geride Bırakacak!

Usta Analist Şaşırttı: Çöken O Altcoin ETH’yi Geride Bırakacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analist Şaşırttı: Çöken O Altcoin ETH’yi Geride Bırakacak!

Placeholder Capital’ın kurucusu ve kripto analisti Chris Burniske, aktüel tahlillerinde savlı bir varsayıma yer verdi. Kasım 2022’den bu yana çöken bir altcoin projesinin Ethereum’u (ETH) geride bırakacağını öne sürdü.

Chris Burniske, altcoin piyasasında yeni fırsatlara dikkat çekiyor

Popüler kripto analisti, aktüel tahlillerinde SOL/ETH çiftinin haftalık grafiğine göz attı. Burniske, Solana’nın şimdiden 0,01 ETH düzeyini geri kazandığını, bu nedenle sırada 0,02 ETH düzeyi olacağını söylüyor. Analistin vurguladığı nokta, SOL fiyatının bu ivme eşliğinde uzun vadede ETH’den daha güzel performans gösterme ihtimali.

Analist, konum fırsatı arayanlar için 0,02 ETH düzeyinin gerçekleşme ihtimalini sorguluyor. Tecrübeli altcoin yatırımcısı, varsayımının Ethereum’a yönelik bir tenkit olmadığını ve birebir anda hem ETH hem de SOL için yükseliş beklentisi içinde olduğunu belirtiyor:

Bunun ETH’ye bir akın olduğunu düşünenler tekrar düşünsün. Hem varlıkları hem de ağları tutmak ve desteklemek çok kolaydır; farklı riskler, farklı vizyonlar, her ikisi de net yarar sağlar. Uzun vakittir Bitcoin ve ETH için de birebirini yapıyorum.

Solana (SOL) neden ön planda?

Burniske, bu kritik soruyu Solana’ya has iki yetenekle cevapladı. Analiste nazaran Solana, daha düşük süreç fiyatları ve daha yüksek üretim hacmi nedeniyle “küllerinden canlanma” işaretleri gösteriyor. Kasım 2022’de FTX’in çöküşünden darbe alan altcoin, şu anda kritik dirençleri geri almakla meşgul. Burniske, Blockchain yeteneklerinin Solana’ya yeni yatırımcıları çekmede tesirli olacağını söylüyor:

Sessiz eser lansmanları, yükseltilmiş fonksiyonellik, daha düşük fiyatlar, daha fazla üretim, abartılı reklamların olmaması – tüm bunlar küllerden hayata dönen yeni bir eser döngüsünün işaretleri.

Analistin bahsettiği “ürün lansmanları”, Solana’nın yeni akıllı telefon teşebbüsüne işaret ediyordu. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Solana grubu geçtiğimiz haftalarda akıllı telefon satışları için dev bir indirime gitti.

SOL fiyat tahlili: Altcoin temel takviyesi tekrar test ediyor

Solana bu hafta 20 dolarlık ruhsal seviyeyi aştı. Lakin alım ilgisinin 18 dolar ve 19 dolar düzeylerine yaklaşmasıyla hafif kayıplar veriyor. Bununla birlikte, Bitcoin dar bir aralıkta sıkışıp kalmıştı ve SOL için sağlam bir yükselişi zorlaştırtıyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analist Şaşırttı: Çöken O Altcoin ETH’yi Geride Bırakacak! 1

Gerçek vakitli buyrukları takip platformu Mobchart’ta 18 ve 19 dolardan önemli bir alım ilgisi vardı. Binance borsasında yeşil çizgilerle gösterildiği üzere bu düzeylerde büyük alım limiti buyrukları verildi. Yani fiyat bu düzeylerden sıçrayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analist Şaşırttı: Çöken O Altcoin ETH’yi Geride Bırakacak! 2

Satış tarafında ise 4 saatlik vakit diliminde 22 dolar düzeyinden büyük satış limiti buyrukları vardı. Üstteki çıkarım, SOL 22 dolara yaklaştığında fiyatın bilakis dönebileceği istikametinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap