Usta Analist: Bu Altcoin İçin Ufukta Daha Fazla Düşüş Var!

Usta Analist: Bu Altcoin İçin Ufukta Daha Fazla Düşüş Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Usta Analist: Bu Altcoin İçin Ufukta Daha Fazla Düşüş Var!

Bir kripto analisti, Cardano’nun 2023 fiyat hareketlerini 2019 ile karşılaştıran bir grafiği inceliyor. Bundan elde ettiği datalara nazaran analist, ADA’nın şu anda 2019’daki fiyat hareketlerini kopyaladığını tez ediyor. Bu yüzden altcoin için daha fazla düşüş bekliyor.

Bu altcoin sert düşüşler kaydedebilir!

Yakın vakitte açıklanan bir grafikten elde edilen datalar, Cardano’nun (ADA) bu yılın sonundan evvel daha sert düşüşler kaydedebileceğini gösteriyor. Grafik, altcoin projesinin 2019 fiyat hareketleri ile bu yılki hareketleri ortasındaki benzerlikleri tanımlıyor. Kripto kaynağı Into the Cryptoverse’in (ITC) kurucusu ve CEO’su Benjamin Cowen, bahse ait en son bilgileri paylaşıyor. ADA’nın 2019 ve 2023 yıllarındaki yatırım getirisini (ROI) karşılaştıran bir ITC grafiğinden bilgileri aktarıyor.

Her iki yılda da tutarsızlıklar var!

Grafik, 2019’da olduğu üzere, ADA’nın bu yıl da Ocak ayının birinci haftalarında kademeli bir fiyat artışına şahit olmaya başladığını gösteriyor. Lakin bilgiler, Ocak ayının ilerleyen periyotlarında varlığın fiyat hareketlerinde bir farklılık olduğunu doğruluyor. Altcoin, Ocak 2019’un son haftalarına girerken hafif düşüşlerle konsolide olmaya başlarken, varlığın bu yılki fiyat hareketleri Ocak ayında %58’lik etkileyici bir artışla sonuçlandı.

Genel olarak ADA, 2019 ve 2023’ün birinci yarılarında fiyat hareketleri ortasında eşitsizlikler gözlemledi. Cardano’nun 2019’da etkileyici bir artışa şahit olduğu birden fazla durumda, bu yıl tam aykırısı istikamette ilerledi. Bu model altcoin için birinci yarı boyunca tutarlıydı. Bilhassa, her iki yıldaki genel fiyat eğilimi, ADA’nın 2019 ve 2023’ün birinci yarılarında uygun performans sergilediğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Usta Analist: Bu Altcoin İçin Ufukta Daha Fazla Düşüş Var! 1

Altcoin artık 2019 hareketlerini yansıtıyor

Her iki yıl ortasındaki benzerlikler ikinci yarıda daha besbelli hale gelmeye başlıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzre, Mayıs 2023’ten bu yana ADA dengeli düşüşler kaydetti. Böylelikle, yılbaşından bugüne yatırım getirisinin azalmasına yol açtı. Bu eğilimin 2019’da da baskın olduğunu söylemek mümkün. Bilhassa Cardano, Haziran’dan Ağustos 2019’a kadar %60,11 oranında kıymet kaybetti. Bu nedenle o yılın başlarında elde ettiği çıkarların birçoklarını geri verdi. Misal formda, altcoin bu yılın Haziran ayından bu yana %31 oranında düştü. Genel olarak bir düşüş trendi ile karşı karşıya olsa da, ADA bu yıl daha fazla direnç gösterdi.

Esnekliğe karşın, ITC grafiği 2019’da da birebir düşüş eğilimini ortaya koyuyor. Cardano 2019 hareketlerini yansıtmaya devam ederse, fiyatını süratle düşmesi mümkün. Değişik bir biçimde, ADA 2019’un ikinci yarısında %88,53 üzere yürek kırıcı bir oranda düştü. Şimdiye kadar, bu yılın 2. çeyreğinde %31 bedel kaybetti. Lakin, grafik daha fazla düşüş öngörüyor. Bununla birlikte, modelde bir değişiklik mümkünlüğü da var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap