Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık

Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık

Üst düzey bir grafik uzmanı, yatırımcıların Meta’ya odaklanarak piyasada ‘dev bir fili kaçırdıklarını’ söylüyor. Yatırımcıların dalgalı bir piyasada nasıl kolay para kazanabileceğini ve yatırımlık dediği 3 altcoin projesini paylaşıyor. Uzmanın paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

JC Parets: En sevdiğim teknik gösterge, fiyat

Önde gelen bir piyasa teknisyeni ve AllStarCharts.com’un kurucusu JC Parets’e göre, yatırımcılar eskiden işe yarayan projelere odaklanırken önlerinde yürüyen dev fili kaçırıyorlar. Parets, 5 Şubat’taki ‘Behind The Markets’ podcast bölümünde yatırımcıların daha değişken bir piyasa ortamında fırsatları yakalamak için teknikleri nasıl kullanabileceğini tartışıyor.

JC Parets, odadaki ‘dev filin’ enerji sektörü olduğunu söylüyor. Geçen yılın en iyi performans gösteren trade’lerinden biri oldu ve yalnızca 2021 boyunca %53 getiri sağladı. Ancak Parets’e göre, yatırımcılar sürekli olarak piyasa ortamını tanımadan ‘iki yıl önce para kazanan’ isimlere döndüklerinden ve faiz oranlarının artmasıyla ortamın artık çok farklı olmasından dolayı bu trade hala yürütülebilir. Uzman, şu yorumu yapıyor:

Büyüme yatırımcıları, bir ay önce bana enerjinin aşırı arttığını ve aşırı satın alındığını söylüyorlardı. Bu bir ay önceydi, enerji stokları bugüne kadar %25 arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık 1

Bir piyasa teknisyeni olarak JC Parets, fırsatlara işaret eden, özellikle fiyata odaklanarak kalıpları ve eğilimleri bulmak için grafiklerden yararlanıyor. Ağustos ayında verdiği bir röportajda, “En sevdiğim teknik göstergeye gelince: fiyat” diyor. Bu, karşılığını veren bir strateji. Örneğin, JC Parets, tokenin %92’den fazla arttığı bir ralli öncesinde Cardano (ADA) için boğa tahmini yaptı.

Uzman, ham petrol 84 doların üzerinde ve 10 yıllık ABD Hazine faizi %1,70’in üzerinde kalırsa, enerji hisseleri almaya, petrol almaya ve tahvil satmaya devam etmeyi tavsiye ediyor “Hayatımı ‘eğer o zaman’ ifadelerine göre yaşıyorum’ diyen JC Parets, şu açıklamayı yapıyor:

Yeniden ayarlıyorsunuz ve ‘vay be, eğer (önceki seviyeleri) kırarsak, o zaman bu eğilimin en azından şimdilik sona ermiş olma ihtimali var. Ve bu seviyelerin hiçbirini asla kırmadık. 10 yıllıklar 1,70’te tutundu ve petrol 84 dolarda güzel bir şekilde tutuldu ve yükselişe geçiyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık 2

Uzmana göre, bu devam ederse, yatırımcılar başka bir emtia süper döngüsüyle karşı karşıya kalabilirler. JC Parets, “Ve bu şeyler hakkında bildiğimiz şey, birkaç ay veya birkaç yıl sürmedikleri. On yıl dayanırlar” yorumunu yapıyor.

Uzmana göre, satım opsiyonlarından para kazanmanın yolu

JC Parets’e göre, petrol ve gaz hisse senetleri üzerinde bahis oynamaya pek hevesli olmayan yatırımcılar için bir başka büyük fırsat da volatilite satışları. “Bunu yapmanın kolay bir yolu, satım opsiyonları yazmaktır”, diyen uzman, oynaklığın satılacağı iyi zamanları belirlemek için trader duyarlılığını kullanıyor. T JC Parets, traderların piyasanın ‘zor’ olduğunu veya ‘kıyıldığını’ söylediği zamanın, opsiyon yazmak için ideal olduğunu söylüyor ve şunları ekliyor:

Bütün bu traderlar parçalanıp piyasaya bağışta bulunuyor. Bu trade’in diğer tarafında bu bağışları toplayan biri var ve biz de mümkün olduğunca o diğer kişi olmaya çalışıyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık 3

Yatırımcılar, opsiyonları yazarak hisse senedinin ya yükseleceğini ya da yatay olarak işlem göreceğine bahse girerler. “Bu durumlardan herhangi birinde sonunda kazanırsınız” diyen JC Parets, hayatınızı değiştirecek işlemler olmadığını, ancak sabit miktarda risk içeren çok yüksek olasılıklı işlemler olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu stratejiyi kullanan sadece JC Parets değil. Yatırım bankası UBS de kısa süre önce opsiyonları kullanarak piyasa oynaklığından para kazanmanın iki yolunu ortaya koydu. Uzman, şunları söylüyor:

Yatırımcılar olarak kaldırıma gidip o banknotları almak ya da rahat bırakmak bizim elimizde.

Uzmanın yükselişe geçebileceğini düşündüğü altcoin projeleri

JC Parets, Bitcoin 41.000 doların üzerine çıkarken altcoin piyasasına da bakıyor. Uzmana göre, 41.000 doların altında, Bitcoin’de long tarafta konuşacak bir şey yok, 41.000 doların üzerinde tutunursa, kripto alanı için daha olumlu ve yapıcı bir şey olamaz. Uzman, Bitcoin’in bu seviyelerde kalması durumunda büyük yükselişe geçebileceğini düşündüğü üç altcoin fırsatının altını çiziyor:

1. Terra (LUNA)

Bitcoin 41.000 doların üzerindeyse ve Terra’nın tokeni 53 doların üzerindeyse JC Parets, Terra’ya sahip olmanızı öneriyor. Uzman, “Terra’nın 30 günün en yüksek seviyesi olan 87,80 dolara atıfta bulunarak, ’80’lerin en düşük seviyelerinde %60 daha yüksek bir hedefim var” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık 4

2. Cosmos (ATOM)

JC Parets, “Cosmos’ta 45 doların üzerinde bir koparma satın almayı çok isterim” diyor. Comsos’un tüm zamanların en yüksek seviyesi 44,70 dolar. Uzman, kilit düzeyine ulaşmak için %41 oranında artması gerektiğini belirtiyor, ancak o noktaya ulaşırsa, bunun muazzam bir trade olmasını bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık 5

3. Fantom (FTM)

“Fantom’da 2 doların üzerindeysek, bundan nefret etmiyorum” diyen JC Parets, “Sanırım yine %50 ila %60’lık payınız var” yorumunu yapıyor ve şu değerlendirmeyi ekliyor:

Bence orada fırsatlar var, biliyorsun. Ama bence her şey 41.000 doların üzerinde Bitcoin’e düşüyor. Bence 41.000 doların üzerinde Bitcoin almanın anahtarı bu. Orada çok daha fazla fırsat bulacaksınız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üst Seviye Grafik Uzmanı: Bu Altcoin’lere Bakın! Yatırımlık 6

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap