Upbit’den Çalınan ETH’ler Harekete Geçti!

Upbit’den Çalınan ETH’ler Harekete Geçti!

Paylaş
Upbit’den Çalınan ETH’ler Harekete Geçti!

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Upbit, dün uğradığı saldırı sonucunda 342.000 Ethereum (ETH) kaybetmiş ve o gün içerisinde 50 milyon dolarlık zarar bildirmişti.

Borsa yetkilileri kurumsal fonlardan, durumdan etkilenen kullanıcıların fonlarının ödeneceğini belirtse de, yine de bunun piyasaya bir etkisi oldu. Kripto para borsasına yapılan saldırıdan kısa süre sonra Binance, Huobi, OKEx ve Paribu gibi birçok kripto para platformu Upbit’e destek mesajı verdi ve saldırganın kendi platformlarına ETH aktarması durumunda bunların dondurulacağını belirtti.

Çalınan Ethereum’lar Gönderiliyor!

Hacker beklenen adımı attı ve elindeki kripto paraları hareket ettirdi. Coinness kaynağının aktardığı habere  göre 17 milyon değerinde 112.020 ETH iki farklı adrese gönderildi. Yeni oluşturulan iki adres sırasıyla 0x9A207194cb ve 0x3408EdCa2d olarak başlamakta ve hacker buradaki miktarı daha fazla cüzdana bölüştürerek yoluna devam etmekte.

Hacker ilginç bir şekilde Binance, Bittrex, EtherDelta ve Huobi gibi önde gelen kripto para borsalarına çeşitli miktarlarda ETH göndermeye başladı ve ilgili borsaların bunları dondurup dondurmayacağı merak edilmekte.

Bu yöntem aslında birçok saldırgan tarafından kullanılmakta ve buna ‘mixing’ denilmekte. Saldırgan elde ettiği kripto paraları takip edilemeyecek kadar çok cüzdana bölüştürüp izini kaybettirdikten sonra yeni oluşturduğu cüzdanlar aracılığıyla bunu başka kripto paralara çevirmekte. Hacker’ın bu konuda başarılı olup olmayacağı ise merak edilmekte.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap