Ünlü Yatırım Şirketinden Şok Ripple Atağı: Hepsini Sattı!

Ünlü Yatırım Şirketinden Şok Ripple Atağı: Hepsini Sattı!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Yatırım Şirketinden Şok Ripple Atağı: Hepsini Sattı!

Özel menkul kıymetler piyasalarına likidite sağlayan bir yatırım firması olan Linqto, bu hafta kısa süreliğine Blockchain şirketi Ripple hisselerini tüketti. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ripple hisseleri Linqto’da tükendi

Linqto Dijital Varlık Satış Direktörü Nick Burrafato, 14 Şubat’ta şirketinin “Ripple hisselerinin tükendiğini” tweetledi. Daha sonra, daha fazla hisse eklendiğini söyledi. 15 Şubat tarihli tweetinde Burrafato, bir kez daha “çok sınırlı miktarda Ripple hissesinin Linqto platformuna ulaştığını” söyledi. Firma defalarca Ripple hisselerini sattı, ancak haberler yine de Ripple ile ilgili yatırımlar için yüksek talep olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: Ünlü Yatırım Şirketinden Şok Ripple Atağı: Hepsini Sattı! 1

Ripple henüz bir halka arz gerçekleştirmedi, bu da yatırımcıların şirkete geleneksel pazarlar aracılığıyla yatırım yapmak için çok az seçeneği olduğu anlamına geliyor. Linqto, Ripple’daki kendi yatırımını temsil eden hisseler sunuyor. Haber, Ripple’ın C Serisi hisselerini 15 milyar dolarlık bir değerlemeyle geri almasından sadece haftalar sonra geldi. Bu finansman turu 2019’da gerçekleşti ve 200 milyon dolar topladı. Tur, Tetragon Financial Group tarafından yönetildi; SBI Holdings ve Route 66 Ventures da katıldı.

Ripple’ın SEC ile mücadelesi sürüyor

Bugünün haberleri, devam eden bir Ripple davasındaki gelişmelerin ardından geliyor. Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın devam eden XRP satışlarının kayıtlı olmayan menkul kıymetlerin satışını içerdiğini ve düzenlemeleri ihlal ettiğini iddia etti. Şimdi, bu dava önemli bir tarihe yaklaşıyor. 17 Şubat, ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres’in davada önemli bir kanıt olarak kabul edilen iki notu açması ve yayınlaması için son tarih.

BTC Piyasası: Ünlü Yatırım Şirketinden Şok Ripple Atağı: Hepsini Sattı! 2

SEC, belgelerin şirket ve kurucu ortağı Chris Larsen’in XRP tokenının federal yasalara göre bir menkul kıymet olarak kabul edileceğinin farkında olduklarını gösterdiğine inanıyor. Şirket ve Larsen, düzenleyicinin bu notları yanlış nitelendirdiğine inanıyor. Davanın sonucu muhtemelen XRP tokeninin kaderini belirleyecek ve tüm kripto endüstrisi için bir standart belirleyebilecek. Yazım sırasında XRP, yüzde 1.3’lük bir artış ile 0.83 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap