Ünlü Yatırım Şirketi Bu Altcoin’e İşbirliği Önerdi! Fiyat Sıçradı

Ünlü Yatırım Şirketi Bu Altcoin’e İşbirliği Önerdi! Fiyat Sıçradı

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Yatırım Şirketi Bu Altcoin’e İşbirliği Önerdi! Fiyat Sıçradı

Büyük yatırım şirketlerinden birisi olan DWF Labs, DeFi projesi Yearn Finance’e bir işbirliği teklifiyle gitti. İştirak kapsamında şirket, CRV konumunun bir kısmını Yearn’da dağıtacak. Haberin akabinde altcoin fiyatı kırmızı bölgeden yeşil bölgeye sıçradı.

DWF Labs, bu altcoin projesine işbirliği teklif etti

Vyper’ın belli sürümlerinde yakın vakitte bir kusur ortaya çıktı. Bu nedenle CRV, on-chain likiditesi tükendi. Ayrıyeten, birden fazla kredi konumunun potansiyel likidasyonu ile büyük zorlukla karşı karşıya kaldı. Bu süreçte DWF Labs, devreye girdi. DWF Labs, Web3’ün ve ekosistemin geleceğini inşa etmek isteyen yavuz kurucuları desteklemek isteyen başkan bir kripto mahallî yatırım firması ve piyasa yapıcısı. Yatırım şirketi, 12,5 milyon CRV (5 milyon dolar) biriktirerek CRV topluluğuna takviyesini gösterdi. Böylelikle, en büyük CRV sahiplerinden biri haline geldi.

Yearn Finance ise DeFi dünyasının güçlendirilmesinde kritik bir rol oynadı. Artık yatırım şirketi DWF Labs, altcoin projesine bir işbirliği teklif etti. İşbirliği kapsamında DWF Labs, CRV durumunun bir kısmını Yearn’da dağıtacak. Ayrıyeten, DAO’nun hazinesinden 350 YFI (1,95 milyon dolar) kredi talep edecek. Böylelikle hem CEX’lerde hem de DEX’lerde YFI için likidite sağlayacak. Bu da taraflar için uzun vadeli yararlı bir iştirak manasına geliyor.

BTC Piyasası: Ünlü Yatırım Şirketi Bu Altcoin’e İşbirliği Önerdi! Fiyat Sıçradı 1

İşbirliği kapsamında neler var?

Yatırım şirketinin yCRV almak için 3 milyon CRV’ye (1,34 milyon dolar) kadar kullanma imkanı olacak. Havuzun yine dengelenmesine yardımcı olmak için yCRV ve CRV’den oluşan karma varlıkları yCRV-CRV havuzuna dağıtacak. Bunu en az 12 ay boyunca altcoin projesi Yearn’da stake edecek. Ödünç verilen YFI tokenleri, DWF Labs pazar hissesi %7,5 ve 30bps alış satış farkı ile hem spot hem de türev piyasası için sırf YFI piyasa oluşturma gayesiyle kullanılacak.

Bu ortada, DWF Labs, DAO’nun hazinesinden yıllık %1 faiz oranıyla 12 aylık 350 YFI (1,95 milyon dolar) kredi için onay talep ediyor. Kredinin geri ödemesi ise şu biçimde olacak: DWF Labs, 12 aylık müddetin sonunda 350 YFI kredi fiyatının tamamını ve her 4 haftada bir DAO’nun hazinesine ödenen yıllık %1 faizi stablecoin’lerle ödeyecek.

Duyurunun akabinde altcoin fiyatı yükselişe geçti

Haberle birlikte Yearn Finance (YFI) fiyatı süreç gördüğü kırmızı bölgeden yeşil bölgeye sıçrayış yaptı. Altcoin, gün içinde 5.226 dolardan süreç görürken, dikey bir çıkışla 5.701 dolara ulaştı. Bu atağında token piyasa kırmızıda ilerlerken günlük bazda %1’in üzerinde yarar elde etti.

BTC Piyasası: Ünlü Yatırım Şirketi Bu Altcoin’e İşbirliği Önerdi! Fiyat Sıçradı 2YFI günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap