Ünlü Türk Kripto Borsasına Milyonluk PEPE Aktı! Fiyat Eriyor

Ünlü Türk Kripto Borsasına Milyonluk PEPE Aktı! Fiyat Eriyor

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Türk Kripto Borsasına Milyonluk PEPE Aktı! Fiyat Eriyor

On-chain izleyiciler, rug pull argümanlarıyla gündem olan PEPE hakkında yeni transferler bildirmeye devam ediyor. Son raporlara nazaran BtcTurk, milyonluk PEPE akışına şahit oldu.

BtcTurk ile temaslı adresten milyon dolarlık PEPE akışı

Scopescan’ın raporuna nazaran, BtcTurk’e bağlı “0x628a” cüzdan adresi, son 24 saat içinde 8 farklı borsadan kıymeti 2 milyon doları aşan ölçüde PEPE çekti. Daha evvel PEPE çoklu imza cüzdan eşiğinin 5/8’den 2/8’e değiştirildiğini ve 16 trilyondan fazla PEPE’nin merkezi borsalara aktarıldığını bildirmiştik.

PEPE fiyatı rug pull tezlerinin ortasında erimeye devam ediyor

Dün gece PEPE fiyatı, geliştiricilerin toplam arzın yaklaşık %4’ünü hiçbir ikazda bulunmadan borsalara göndermesinin akabinde %15 düştü. Olumsuz fiyat hareketinin yanı sıra argümanlar, geliştiricilerin çoklu imza cüzdanından 24 Ağustos’ta çeşitli kripto borsalarına 16 milyon dolar kıymetinde Pepe gönderilmesiyle geldi.

Safe Global’in bilgilerine nazaran cüzdan adresi, toplam arzın yaklaşık %3,8’ini oluşturan 16 trilyon Pepe’yi üç borsaya ve doğrulanmamış bir cüzdan adresine aktardı. Datalar, Pepe’nin 8.2 milyon dolarının OKX’e ve 6.5 milyon dolarının Binance’e aktığını gösteriyor. Ayrıyeten, 434.000 dolar da Bybit cüzdanlarına geçti. Ek 400.000 dolar da anonim bir cüzdana kaydı.

BTC Piyasası: Ünlü Türk Kripto Borsasına Milyonluk PEPE Aktı! Fiyat Eriyor 1

Gelişmelerin akabinde PEPE fiyatı, bugün erken saatlerde 0,00000111 dolar tepesinden 0,000000811657 dolara düştü. Bilhassa, bu düşüş eğilimi sırasında fazladan bir sıfır içeren bir değişikliğe uğradı.

BTC Piyasası: Ünlü Türk Kripto Borsasına Milyonluk PEPE Aktı! Fiyat Eriyor 2

Arka plan

Raporlara nazaran PEPE takımı, kısa mühlet evvel multisig cüzdanından 16 milyon doları çeşitli borsalara aktardı. Bu kaş kaldırma hareketi, geliştiricilerin kriptoları elden çıkarmayı düşünebilecekleri savlarıyla birleşti. Böylelikle, kripto paranın kıymetini istikrarsızlaştırabileceği ve yatırımcıları etkileyebileceği tarafındaki kuşkuları ateşledi.

Endişeye ek olarak, multisig cüzdanın güvenlik protokollerinde de değişiklikler meydana geldi. Evvelce süreç onayları için sekiz imzadan beşinin imzalanması gerekiyordu. Son değişim ile birlikte cüzdan artık sekiz imzadan sırf ikisini talep ediyor. Bu değişiklik, geliştiricilerin geniş bir fikir birliğine muhtaçlık duymadan süratli transferleri kolaylaştıracak. Böylelikle, çıkış stratejisi planlayabilecekleri istikametinde spekülasyonlara yol açıyor.

Rug pull korkuları

Meme token bölümü, heyecanı artırdıktan sonra halı çekme işleri yapma konusunda ünlüdür. Pepe hadisesinde da topluluk, son süreçleri izledikten sonra halının çekildiğini sav ediyor. Kripto piyasası son vakitlerde sık sık rug pull olayları ile darbe aldı. Bilhassa yeni Layer 2 projesi Base üzerinde birden fazla dolandırıcılık baş gösterdi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere bugün, Base tabanlı Magnate Finance, 6,5 milyon dolarlık bir halı çekme süreci gerçekleştirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap