Ünlü Türk Analistler: Bu 13 Altcoin’i Toplayan Kazandı!

Ünlü Türk Analistler: Bu 13 Altcoin’i Toplayan Kazandı!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Türk Analistler: Bu 13 Altcoin’i Toplayan Kazandı!

Ünlü Türk analistler Paradotor ve Tuna KAYA, sıradaki altcoin dönemine OP, MINA ve MASK üzere projelerle hazırlık yapıyor. Bilhassa 13 altcoin paylaşan uzmanlar, uzun vadeli görünümden epeyce umutlu.

“Boğa 40-50 altcoin ortasında dönecek”

Paradotor bugün yeni bir tahlilde altcoin piyasasında dengelerin değişeceğini öngördü. Analiste nazaran “RDNT, APTOS, ARB, MINA, EDU, OP, ZKsync, Celestia üzere projeler altcoin’lere ayrılan hacmin %65’ini emecek.”

Paradotor, sıradaki boğa döneminin sonlu sayıda altcoin projesinin etrafında döneceğini söylüyor. Tahlillerinin devamında, “Yeni MATIC, CELESTIA olacak” diyerek yüksek potansiyelli bir proje paylaştı. Son olarak, rallinin yalnızca 40-50 altcoin ile gerçekleşeceğini iddia etti.

Paradotor dün öbür bir tahlilde ‘mutlaka satın alınması gereken’ 5 altcoin paylaştı. Bu listede Aptos (APT), Mina Protocol (MINA), Arbitrum (ARB), Radiant Capital (RDNT) ve Open Campus (EDU) yer alıyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, Paradotor’un 2025 altcoin sepetine bu yazıdan göz atabilirsiniz. Kripto traderı, Bitcoin hakkında geçen ay “Eylül ayında 45.000 doları bekliyorum” demişti.

Bitcoin fiyatı düşerken yeni fırsatlar

Başka bir yerde, stratejist ve yatırım analisti Tuna Kaya, Bitcoin fiyatı 25.000 doların üzerinde kalmaya çalışırken altcoin piyasasındaki yeni fırsatlara göz attı. Analistin listesi de OP, MINA ve MASK üzere genç projeleri içeriyor. Tuna Kaya’nın geçtiğimiz saatlerde paylaştığı altcoin projeleri şu formda:

  1. Arbitrum (ARB)
  2. Apecoin (APT)
  3. SUI (SUI)
  4. Opium (OP)
  5. Injective Protocol (INJ)
  6. Polygon (MATIC)
  7. Render Token (RNDR)
  8. Mina Protocol (MINA)
  9. Astar (ASTR)
  10. Mask Network (MASK)

Son düşüşe Elon Musk mı neden oldu?

Paradotor ve Tuna KAYA’nın iddiaları, Bitcoin fiyatının düşüşe geçtiği günlerde geldi. Başkan kripto Temmuz ayından bu yana 30.000 dolar bölgesine hareket ediyordu. 17 Ağustos’ta birdenbire 26.000 doların altını gördü.

Lookonchain’in raporuna nazaran, düşüş ateşleyen gelişmelerden biri Elon Musk çerçeveliydi. Musk’ın uzay aracı mühendislik şirketi SpaceX, 373 milyon dolar kıymetinde Bitcoin satmıştı. SpaceX’in bu atılımı, yatırımcılar ortasında kaygı ve fiyat düşüşünü tetikledi.

On-chain tahlillerde, Bitcoin’in ziyan eden yatırımcı sayısının son bir ayın tepesine ulaştığını göstedi. Birebir vakitte, balina sayısı 1.599 ile 1 ayın en düşük düzeyine geriledi. Lakin, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) sayesinde piyasadaki düşüş durma noktasına geldi. Bu da düzenleyici kurumun Ethereum vadeli ETF’lerini onaylama planlarını açıklamasından sonra oldu. Bitcoin şu anda hafif bir düşüş 26.000 doların çabucak altında süreç görüyor. Kıdemli analistlere nazaran 24.800 dolar epeyce kritik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap