Ünlü Teşebbüsçü Bu Kripto Borsasına Dava Açtı! İşte Nedeni…

Ünlü Teşebbüsçü Bu Kripto Borsasına Dava Açtı! İşte Nedeni…

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Teşebbüsçü Bu Kripto Borsasına Dava Açtı! İşte Nedeni…

Forbes listesinde yer alan genç teşebbüsçü ve kripto fenomeni Evan Luthra, kripto para borsası Bitget’e karşı dava açmaya hazırlanıyor. Luthra, borsa yüzünden maddi kayıp yaşadığını öne sürüyor.

Evan Luthra, kripto para borsasından 16 milyon dolar tazminat istiyor

100 takipçili kripto para fenomeni, geçtiğimiz saatlerde toplumsal medya hesabından, Bitget’in hesabını haksız bir biçimde dondurduğunu öne sürdü. Luthra, borsanın bu hareketiyle 200 bin dolarlık varlığına erişimini engellediğini belirtti. Fenomen bunun karşılığında Bitget’ten 16 milyon dolar tazminat istiyor.

https://twitter.com/EvanLuthra/status/1687485217299222529

Olaylar, Luthra’nın Gerçek Star projesine katılmasıyla başladı. Daha sonra buradan elde ettiği REELT token’larının büyük bir kısmını Bitget üzerinde sattı. Kripto borsası, satışın piyasa manipülasyonu içerebileceğinden şüphelenerek Nisan ayında Luthra’nın hesabını dondurdu.

Bitget sözcüleri, yaşananların arkasında Gerçek Star token’ıyla ilgili manipülasyon kuşkusu olduğunu doğruluyor. Ayrıyeten Luther’in sorulara tatmin edici bir yanıt veremediğini de not ettiler. Luther ise yaptığı açıklamalarda, satışların öteki kripto projelerine yardım için olduğuna yer verdi.

Bitget yöneticileri, karşı atılım yaptı

Borsanın Genel Müdürü Gracy Chen ise olaydan haberdar olmadıklarını belirtti. Bununla birlikte, Luthra’nın daha evvelki kripto dolandırıcılık faaliyetlerinin açığa çıkarıldığını tabir etti. Evan Luthra ise borsaya yönelik farklı bir görünüm sunuyor:

Son olarak, benden çaldıkları ziyanlar ve para için Bitget’e 16.000.000 dolar tazminat istedim. Kanunları ve düzenlemeleri cesurca hiçe sayıyorlar ve dolandırıcılıklarına devam ediyorlar. Lakin durmayacağız. Bitget’te paranız varsa, gitmeden evvel onları çıkarın çekin.

https://twitter.com/EvanLuthra/status/1687485217299222529

Bitget davası Nisan ayına uzanıyor

Evan Luthra, Nisan ayında tekrar Bitget’te 200.000 dolardan fazla kaybettiğini sav etmişti. O günlerde de borsayı müşterilerini aldatmakla suçladı. Luthra’ya nazaran, 300’den fazla kişi kendisine bu dolandırıcılık hakkında bildirimde bulundu. Bunlardan kimileri paralarını çekemedi yahut Bitget takımıyla bağlantıya geçemedi.

Kripto para fenomeni ayrıyeten Bitget’in bir kurucusu olmadığını ve fonlarının neredeyse yarısının kendi kripto para ünitesi BGB’de olduğu Afrika’daki hayali bir paravan işinin bittiğini sav ediyor. Ayrıyeten, Luthra’ya nazaran Bitget, uzunluk kullandığından, büsbütün fiyatlı reklamlara ve pazarlamaya bağımlı.

https://twitter.com/EvanLuthra/status/1643184070224953346

REELT grubunun, Bitget’in kripto para ünitesini 23 Mart’ta listelemesinden kısa bir mühlet sonra REELT tokenlerini sattığı ve borsanın bir çıkış dolandırıcılığı planından şüphelenmesine yol açtığı bildirildi. Platforma nazaran, büyük düşüş, kripto par fiyatının %60’lık düşüşle son buldu. Bu esnada, 0,07 dolarlık birinci açılış fiyatından düşüşe geçti. Ek datalara nazaran, REELT sekiz saat içinde %81 düşüş kaydetti. 0,1507 dolardan saatler içinde 0,02802 doları gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap