Ünlü Şirket Onayladı: Fırlayan Bu Altcoin Devamını Getirecek!

Ünlü Şirket Onayladı: Fırlayan Bu Altcoin Devamını Getirecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Şirket Onayladı: Fırlayan Bu Altcoin Devamını Getirecek!

Son vakitlerde dikkat çeken Maker (MKR), eski doruklarını aşındırıyor. Mayıs 2022 doruklarına ulaşan altcoin, kripto hedge fonu Ouroboros Capital’dan da takviye aldı. Ünlü şirket, protokol karlarıyla altcoin fiyatının bu düzeylere ulaşmasını bekliyor.

Büyük yatırımcılarda dikkatini MKR’ye çevirdi

DeFi alanının değerli temsilcilerinden MakerDAO’nun idare tokenı MKR, büyük yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Datalarına nazaran, son 24 saat içinde neredeyse %5 kıymet kazanan altcoin, Ağustos ayının başlarındaki 1.366 dolarlık tepesine epey yaklaştı. MKR şu anda 1.320 dolardan süreç görüyor. Şayet bu seviyeyi aşabilirse, 16 aylık bir rekoru geride bırakacak.

BTC Piyasası: Ünlü Şirket Onayladı: Fırlayan Bu Altcoin Devamını Getirecek! 1

MKR bu yıl genel altcoin piyasasını büyük ölçüde geride bıraktı. Bitcoin yıl boyunca %64 bedel kazanırken, MKR yatırımcılarına %152’lik bir getiri sunmayı başardı. Birebir devirde, DeFi endeksi ise %10’dan az bir artış gösterdi.

Hazine bonolarına yatırım stratejisi tesirini gösteriyor

MakerDAO, yıllık gelirini bu yılın başından itibaren dörde katlayarak 185 milyon dolara çıkardı. Altcoin tıpkı vakitte, DAI ismindeki 5.5 milyar dolarlık stablecoin’i çıkardı. Böylelikle geniş rezerv varlıklarını ABD Hazine bonolarına yatırmaya başladı. Bu strateji, klasik tahvil piyasalarındaki yüksek getirilerden faydalanmayı amaçlıyor.

Son bilgilere nazaran, şirketin iddiası yıllık karı 39 milyon dolardan 58 milyon dolara yükseldi. Ayrıyeten, geçtiğimiz ay DAI için %5’lik bir ödül sunarak stablecoin’e olan talebi artırmayı hedefledi. Bu siyaset sayesinde DAI’nin arzı Ağustos ayının başından bu yana 1 milyar dolar arttı.

BTC Piyasası: Ünlü Şirket Onayladı: Fırlayan Bu Altcoin Devamını Getirecek! 2

Uzmanlarda altcoin projesinden fazlasını bekliyor

Kripto hedge fonu Ouroboros Capital, artan DAI arzı ve gelirlerin MKR fiyatındaki artışın devam edeceğini belirtiyor. Şirket ayrıyeten, boğa piyasasını destekleyen teknik bir grafik modelinin MKR’nin fiyatını 1.600 dolara kadar çıkarabileceğini öne sürüyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere MKR, son haftalarda birden fazla altcoin boğa varsayımı listesinde yer aldı.

Blockchain dedektifi Lookonchain’de balinaların bu ay MKR biriktirdiğini belirtti. Bu da altcoin projesine yönelik hassaslığın arttığının bir işareti. Bir kuruluş, 4 Eylül’den itibaren toplam 1,95 milyon dolar pahasında MKR satın alırken, öteki bir balina bu hafta 1,63 milyon dolarlık token satın aldı.

Makerburn denetim paneline nazaran, protokolün yıllık geliri yılın başından bu yana dört katına çıkarak 185 milyon dolara yükseldi. Varsayımı yıllık kâr ise 39 milyon dolardan 58 milyon dolara yükseldi . MakerDAO ayrıyeten stabilcoin talebini artırmak emeliyle geçen ay DAI’ye %5’lik bir ödül de sunmuştu. Tedarik, Ağustos ayının başından bu yana 1 milyar dolar arttı.

Beklentilere karşın yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor

Yatırımcılar ve uzmanlar, bu altcoin’in yakın vakitte rekor bir düzeye ulaşabileceği konusunda hemfikir. Piyasa gözlemcileri ve büyük yatırımcılar, MKR’nin gelecek vaat eden bir yatırım aracı olduğunu düşünüyor. Lakin unutulmamalıdır ki, altcoin piyasası her vakit için volatiliteye açıktır ve yatırım yaparken dikkatli olunmalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap