Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Muştuyu Verdi: Süreçler Başlıyor!

Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Muştuyu Verdi: Süreçler Başlıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Muştuyu Verdi: Süreçler Başlıyor!

Büyük bir adım daha atan altcoin bölümü, kripto kullanıcıları için yeni bir seçenek sunmaya hazır. Tether’ın (USDT) çabucak ardında yer alan USD Coin (USDC), artık Polkadot ağında da hizmet verecek. USDC’nin Polkadot’ta başlatılması, işte detaylar…

Altcoin entegrasyonu: Polkadot ile USDC artık el ele

Büyük bir altcoin haberine nazaran, USDC artık Polkadot ağında da kullanılabilecek. Circle, 19 Eylül’de Polkadot ağında USDC’yi resmen başlattığını duyurdu. Geliştiriciler ve kullanıcılar için çabucak kullanılabilir olan Polkadot USDC, Circle Hesap ve Circle API’leri kullanılarak XCM protokolü aracılığıyla Polkadot’taki parachain’lere transfer edilebilir.

https://twitter.com/Polkadot/status/1704121038886277600

Kullanıcılara kıymetli ikaz: İnançlı transfer için adımlar

Circle, 19 Eylül’de yaptığı duyuruda, USD Coin’i Polkadot ağında resmi olarak piyasaya sürdüğünü duyurdu. Circle’ın web sitesine nazaran, stablecoin artık XCM aracılığıyla Polkadot’taki parachain’lere transfere hazır. Bu nedenle Polkadot USDC, artık geliştiricilerin ve kullanıcıların kullanımına çabucak sunuldu. Altcoin ağı artık USDC süreçlerini destekliyor.

Altcoin dalındaki kullanıcılara değerli bir ihtar da geldi. Circle, kullanıcıların Polkadot Varlık Hub dışında bir parachain’den XCM transferli USDC’yi Circle Hesaplarına yatırmaya çalışmamaları gerektiğini, aksi halde fonların kaybolabileceği konusunda uyardı.

BTC Piyasası: Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Muştuyu Verdi: Süreçler Başlıyor! 1

Bu altcoin yeniliği, USDC’yi şimdiye kadar toplam 14 farklı Blockchain ağına taşıyor. USDC, Ethereum, Tron, Stellar ve Solana da dahil bir dizi tanınan ağda esasen desteklenmektedir. Artık Polkadot ağını da listesine ekliyor. Bu da düşük maliyetli ödemeleri desteklemenin yanı sıra, Circle’ın büyük bir interoperable kripto para ünitesi olarak pozisyonunu sürdürmesine imkan tanıyor.

Entegrasyon, DOT kullanıcıları için ne manaya geliyor?

Polkadot, 2020 yılında başlatılan ve birbiriyle paralel olarak çalışan birden fazla bağımsız Blockchain’den oluşan ağdır. Bu sayede daha süratli süreçler gerçekleştirir. Tıpkı vakitte, Polkadot’un genel güvenliği ve merkeziyetsizliğinden de yararlanmaktadır.

Sonuç olarak, bu altcoin adımı, USDC’nin desteklediği Blockchain sayısını, rakip stablecoin USDT’nin desteklediği 11 ağdan daha fazla bir düzeye çıkarıyor. Ağustos 2023’te, USDT’nin gerisindeki şirket Tether, kullanıcıların ilgisizliği nedeniyle üç Blockchain’de daha stablecoin üretmeyi durdurdu. Btcpiyasasi.com olarak Binance’in yeni DOT listeme duyurusuna bu yazıda yer verdik.

BTC Piyasası: Ünlü Şirket Bu Altcoin İçin Muştuyu Verdi: Süreçler Başlıyor! 2

Bu ortada Circle, USDT’yi Polkadot Asset Hub’dan XCM aracılığıyla başka parachain’lere aktarıyor. Şirket, kullanıcıların Circle Hesaplarına para yatırmadan evvel XCM aracılığıyla Polkadot Asset Hub’a geri aktarma yapması gerektiğini söyledi. Resmi duyuruya nazaran:

Lütfen XCM tarafından aktarılan USDC’yi Polkadot Asset Hub dışındaki bir parachain’den Circle Hesabınıza yatırmaya çalışmayın, çünkü bu geri alınamayabilir ve para kaybına yol açabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap