Ünlü Platformda NFT Skandalı: Bu Altcoin’den Çaldılar!

Ünlü Platformda NFT Skandalı: Bu Altcoin’den Çaldılar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Platformda NFT Skandalı: Bu Altcoin’den Çaldılar!

PeckShield raporuna göre popüler NFT platformu Opensea istismar ediliyor. Rapora göre bir kullanıcı platformun ön yüzündeki güvenlik açığından 347 ETH çaldı. İstismarcı işlemleri karıştırıcıda takip edilemez hale getiriyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Ünlü NFT platformu OpenSea’de güvenlik açığı tespit edildi

Önde gelen Blockchain güvenlik firması PeckShield raporuna göre Opensea platformu istismar ediliyor. Bildiriye göre en büyük Ethereum NFT pazarı OpenSea platformun ön yüzünde güvenlik açığı mevcut. Bir kullanıcı bunu fark ederek platformdan 347 ETH çaldı. PeckShield’ın duyurusundan saatler önce, kullanıcılar OpenSea’den çeşitli NFT’leri Rarible platformunda daha önce listelenen fiyatlarla satın almanın mümkün olduğunu fark etti. İstismarcı şu anda cüzdanında 347 Ethereum tutuyor. Cüzdana ait izlenen ilk işlem bir işlem karıştırıcısından geldi ve takip edilemiyor. Fonların büyük olasılıkla çalındığı düşünülüyor.

Başka yöntemlerde kullanılıyor

Güvenlik açığı arka yüzde veya Blockchain korsanlığı ile alakalı olmasa da, bir kullanıcı OpenSea’de listelenenden NFT koleksiyonlarının daha düşük fiyatla satın alarak değer kazanmak için farklı platformlardaki iki sipariş arasındaki dengesizliği kullandı. Bu hile, NFT’nin fiyatındaki farkı iki farklı borsada bir platformda satın almak ve diğerinde kârla satmak için kullandığı arbitraj ticaretine benziyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Platformda NFT Skandalı: Bu Altcoin’den Çaldılar! 1

NFT piyasası gelişimi sürdürürken, piyasanın geri kalan kısmı kan kaybediyor. Kullanıcılar teknolojiyi kullanan platformların işlevselliğinden şikayetçi. Daha önce, NFT topluluğu, sağ tıklanıp kopyalanarak neredeyse tüm NFT’lerin kaydedilebileceğini ve ardından aslı gibi OpenSea’de satabileceğini keşfetti. Ayrı bir koleksiyon olarak basarak doğrulanmış bir Twitter profil resmide yapılabiliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap