Ünlü Kripto Şirketi Son Atılımıyla Korkuttu! Nedeni Artık Muhakkak Oldu

Ünlü Kripto Şirketi Son Atılımıyla Korkuttu! Nedeni Artık Muhakkak Oldu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kripto Şirketi Son Atılımıyla Korkuttu! Nedeni Artık Muhakkak Oldu

USDT’nin ardındaki kripto şirketi olan Tether, bugün TRON ağında büyük bir atılım yaptı. Bu atak, 1 milyar USDT’nin basılması olarak gerçekleşti.

Tether, milyonluk USDT bastı, işte nedeni

Whale Alert isimli kripto para takip platformu, 19 Eylül günü saat 12.54’te Tether’in bu dev adımını duyurdu. Bu büyük adımın duyurusu sonrasında kripto para topluluğundan farklı yansılar geldi. Birtakım kripto para kullanıcıları, bu atılımın piyasadaki mümkün bir yükselişi desteklemek için yapıldığını söz etti. Lakin başkaları, piyasanın şu anda düşük hacimli olduğunu ve bu yüzden bu kadar büyük bir ölçünün gereksiz olduğunu belirtti.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ise duruma açıklık getirdi. Paolo Ardoino, basılan 1 milyar USDT’nin, şimdi piyasaya sürülmemiş olduğunu ve envanter ikmali için olduğunu tabir etti. Ardoino, basılan bu USDT’lerin ilerleyen devirlerdeki ihraç talepleri ve ağ takasları (chain swaps) için bekletileceğini belirtti. Yani, basılan bu kripto paralar şimdi piyasada değil.

Bununla birlikte, Paolo Ardoino’nun açıklaması ile birlikte bu atak, şu an için piyasadaki arzı artırmıyor. Fakat yakın gelecekte kripto piyasasına sürülmesi kelam konusu. Gelecek ağ takas süreçlerinde ve borsalarla yapılacak işbirliklerinde kullanılacak olan bu USDT’ler, Tether’in değerli bir envanterini temsil ediyor.

TRON ağı USDT süreçleriyle tekrar gündemde

Özellikle Binance üzere büyük borsalar, daha evvel de Tether ile birlikte kıymetli süreçler gerçekleştirdi. Örneğin, Binance daha evvel TRON ağından Ethereum ağına milyonlarca USDT taşıdığı bir operasyonu Tether’le yürütmüştü.

Tether, geçtiğimiz Haziran ayında da benzeri bir adım atarak 1 milyar USDT abstı. Bu da şirketin envanterini güçlendirme stratejisinin bir kesimiydi. Tether, stablecoin piyasasında gücünü korumak için bu tıp adımları sıkça atıyor. Bu uygulama ayrıyeten kullanıcılarına daha yeterli hizmet vermesini sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kripto Şirketi Son Atılımıyla Korkuttu! Nedeni Artık Muhakkak Oldu 1

Sonuç olarak, Tether’in TRON ağı üzerinden 1 milyar USDT basması, kaygılara neden oldu. Bu atılım, Tether’in operasyonel hazırlıklarını sürdürdüğünü ve kripto para piyasasında kıymetli bir oyuncu olarak pozisyonunu güçlendirdiğini gösteriyor. Tıpkı vakitte, Tether’in bu stratejisi, kripto para kesimindeki dinamikleri ve işleyişi derinden anlayarak, kullanıcılarına daha uygun hizmet sunma gayesi güttüğünü bir sefer daha ortaya koyuyor. Bu ortada, geçtiğimiz günlerde Tron kurucusunun bastığı tokenler ile gündeme geldiğini belirtelim.

Justin Sun, bu kripto projesini patlattı

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Tron kurucusu, bu hafta JustLend’in TVL’sini fırlattı. Sun’a nazaran bu süreçler yalnızca kendisiyle ilgiliydi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap