Ünlü İsimler Açıkladı! Binance İflasa mı Gidiyor?

Ünlü İsimler Açıkladı! Binance İflasa mı Gidiyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü İsimler Açıkladı! Binance İflasa mı Gidiyor?

Binance için bir haber var. Buan nazaran Kripto para topluluğunun önde gelen isimleri açıklama yapıyor. Ayrıyeten bir defa daha kaygı, belirsizlik ve kuşku (FUD) tohumları ekiyor.lar Bu defa ünlü bir isim dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’i amaç alıyor. Binance’in eski rakibi FTX’in müsaadeden gidebileceğini ve potansiyel bir çöküşle karşı karşıya kalabileceğini öne sürüyor. Üstelik savında yalnız da değil. Ayrıntılara bakalım.

Binance ve yeni FUD dalgası

En son FUD dalgası Binance Coin’in (BNB) fiyatı etrafında dönüyor. Bilhassa, Binance’e karşı bu olumsuz hissin en değerli destekçilerinden birinin FTX ile bağları var. Tanınmış bir Binance eleştirmeni olan Adam Cochran. Ayrıyeten kendisi FTX üyelerinden. Artık potansiyel önyargı hakkında soruları gündeme getirmekte.

Cochran’ın son zamanlardaki tasaları Binance borsasının Kullanıcılar için İnançlı Varlık Fonu (SAFU) ve Sanayi Kurtarma Fonu (IRI) üzerine odaklandı. Cochran, SAFU fonunun göründüğü kadar inançlı olmayabileceğini argüman etti. Tezi, fondaki Bitcoin’in (BTC) başka bir kurumsal rezerv adresinden değil, Binance’in müşteri fonlarını tutan ana BTC sıcak cüzdanından kaynaklanması üzerinden yürüyor. Bu durum, Binance’in kurumsal ve müşteri fonlarını karıştırıyor olabileceği istikametinde spekülasyonlara yol açıyor.

Var olmayan fon

Ayrıca Cochran, IRI fonunun artık var olmadığını söylüyor. Başka taraftan Binance’i çevreleyen belirsizliğe daha fazla katkıda bulunduğunu sav ediyor. Hem SAFU hem de IRI fonlarının potansiyel olarak BNB’nin fiyatını dengelemek için kullanıldığını argüman ediyor. Cochran’ın teorisine nazaran, BNB’nin fiyatı her düşüş yaşadığında bir şeyler oluyor. Binance bunu desteklemek için SAFU fonundan BTC satıyor.

BTC Piyasası: Ünlü İsimler Açıkladı! Binance İflasa mı Gidiyor? 1

BNB’nin fiyatı etrafındaki FUD birinci olarak, mevcut ayı piyasası şartlarına karşın BNB’nin 212 doların altına düşmediğini tez eden kripto analisti MartyParty tarafından ateşlendi. Buna nazaran Cochran üzere MartyParty de tıpkı tez da. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun BNB’nin çökmesini önlemek için Bitcoin (BTC) satıyor olabileceğini öne sürdü.

İddialara yanıt

Bu savlara karşılık olarak Binance CEO’su, BNB’nin fiyatının sadece piyasa tarafından belirlendiğini vurguladı. Zhao ayrıyeten, 30 ila 120 milyon dolarlık bir BNB yine alımına ait argümanların tutarsızlığına dikkat çekiyor. Başka taraftan bu türlü bir ölçünün coinin günlük süreç hacminin %4’ünden daha azını temsil ettiğini belirtiyor.

BTC Piyasası: Ünlü İsimler Açıkladı! Binance İflasa mı Gidiyor? 2

FUD dolaşmaya devam ederken, Binance çeşitli çevrelerden gelen inceleme ve şüphecilikle karşı karşıya. Bu kaygıların haklı olup olmadığını ya da kripto alanında süregelen dalgalanmanın bir modülü olup olmadığını nihayetinde piyasanın vereceği reaksiyon belirleyecek. Btcpiyasasi.com olarak belirttiğimiz üzere piyasada bu çeşit telaffuzlara çabucak karşılığın verilmesi ehemmiyet arz ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap