Ünlü İsim Konuştu: Ripple (XRP), Bankalar İçin Büyük Tehdit!

Ünlü İsim Konuştu: Ripple (XRP), Bankalar İçin Büyük Tehdit!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü İsim Konuştu: Ripple (XRP), Bankalar İçin Büyük Tehdit!

Kripto para bölümünün önde gelen isimlerinden biri, Ripple (XRP) projesine yönelik öngörüsünü lisana getirdi.

Digital Generation Financial Services ve Anodos’un kurucusu Panos Mekras, yakın vakitte yaptığı bir dizi paylaşımda XRP’nin finans kesimini nasıl sarsacağını açıkladı. Merkas, Ripple projesinin klasik finans sisteminin belkemiği olan bankaların varlığını tehdit ettiği yorumunu yaptı.

Mekras, mevcut finansal sistemin eski moda ve verimsiz olduğunu kabul ederken süreçler hakkında konuştu. Günümüzde birbiri ortasında para transferi yapan bankalar parayı fizikî olarak taşımıyor. SWIFT sistemi, yalnızca finansal kuruluşların muhasebe defterlerindeki giriş ve çıkışların yerini değiştiriyor.

Mekras, dünya çapındaki bankaların birbirleriyle direkt temas kurma ve süratli fon transferi yapma konusundaki zorluklara dikkat çekti. SWIFT sistemi ve büyük bankaların tekelci durumu, küçük bankaların daha büyük bankalara bağımlı olmalarına neden oluyor.

Ripple ise tam da bu problemlere tahlil olarak ortaya çıkıyor.

Sınırların eridiği ve global iktisadın gitgide yayıldığı günümüzde bankalar para transferi teknolojisi konusunda geride kaldı.”

Kripto uzmanına nazaran Ripple (XRP), bankalar ortası transferlerin sahiden gerçekleşmesini münkün kılacak. XRP tokenin git gide yayılması finansal sistemde değerli bir randıman artışına yol açacak.

Ripple (XRP) Fiyatı

Son ayların gündmede olan altcoin ünitesi, SEC davasında çıkan orta kararın heyecanını büyük ölçüde kaybetti. XRP, Temmuz ayında 0,94$ düzeyine dayansa da son 1 ay içerisinde kârının büyük kısmını geri verdi.

BTC Piyasası: Ünlü İsim Konuştu: Ripple (XRP), Bankalar İçin Büyük Tehdit! 1

Kripto para ünitesi an itibariyle 0,516 dolardan alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap