Ünlü Geliştirici Şoke Etti: O Altcoin’i Hiç Bırakmadım!

Ünlü Geliştirici Şoke Etti: O Altcoin’i Hiç Bırakmadım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Geliştirici Şoke Etti: O Altcoin’i Hiç Bırakmadım!

Fantom geliştiricilerinden Andre Cronje, geçtiğimiz yıl artık altcoin projesinde çalışmadığını tez etti. Lakin, ünlü geliştirici, artık bunun büsbütün göstermelik olduğunu söylüyor.

Andre Cronje: Altcoin projesiyle bağımı hiç kesmedim!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Kasım ayı başlarında, tartışmalı kripto teşebbüsçüsü Andre Cronje’nin uzun bir ortadan sonra Fantom projesine geri döndü. O devirde buna dair işaretler altcoin fiyatını %20 artırdı. Lakin kendisi hiçbir vakit nitekim ayrılmadığını tez ediyor. Cronje, The Scoop podcast’inde verdiği demeçte, şu enteresan açıklamaları yaptı:

Fantom’a olan aralığım sırf kamu perspektifindeydi. O periyotta o kadar çok berbat haber alıyordum ki bunun Fantom’u olumsuz etkileyeceğini düşündüm.

Cronje 2019’dan bu yana Fantom Vakfı’nda tam vakitli olarak çalıştığını söyledi. “Organizasyondaki rastgele biriyle konuşabilirsiniz. Hepsi benim hala orada olduğumu, hala çalıştığımı biliyor. Hâlâ günlük işlerimi yapıyordum,” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Geliştirici Şoke Etti: O Altcoin’i Hiç Bırakmadım! 1

Tartışmalı test uygulamaları ve geri dönüş hikayesi!

Görünüşe nazaran Andre Cronje, Mart 2022’de Fantom Vakfı’ndan ayrıldı. Bu süreçte, kelamda DeFi alanına ve genel olarak kriptoya katkıda bulunmayı bıraktı. Bu durum o periyotta FTM’nin fiyatında bir düşüşe neden oldu. Bu ayrılık için özel bir neden belirtilmedi. Bununla birlikte, Cronje geçmişte “üretimde test etme” eğilimi nedeniyle, yani kodu oluştururken denetlenmemiş kodu canlı yayınlama eğilimi nedeniyle birçok defa ateş altında kaldı. Birkaç sefer, kripto gözlemcileri, bir yanılgı ya da öteki bir sorun fonlarını kaybetmelerine neden olmadan evvel, kendi istekleriyle onun kontratlarına girdiler.

Kendisini projeden uzaklaştırma konusunda “Bunun ziyandan çok prestije ziyan vereceğini düşündüm” dedi. Cronje, sonunda kendisini kamuya geri dönüş yapmaya ikna edenin Fantom Vakfı CEO’su Michael Kong olduğunu da kelamlarına ekledi. Bu bağlamda Cronje, “Birkaç ay süren yıpranma sürecinin akabinde nihayet pes ettim. Sonra da itiraf etmeye karar verdim. Lakin bu aslında bir gidiş ve dönüş formunda olmadı. O vakitler proje için daha âlâ olduğunu düşündüğüm, yalnızca kamuoyu önünde bir aralıktı,” açıklamasını yaptı.

Son gelişme, Cronje’nin 126 milyon dolar kıymetinde varlığın kaybıyla sonuçlanan değerli bir hücuma uğrayan bir öbür proje olan Multichain’e iştirakinin akabinde geldi. Cronje olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, takımın kurtarma seçeneklerini araştırdığını söyledi. Ayrıyeten, kullanıcıların varlıklarını ve protokole olan inançlarını geri kazanmak için tedbirler aldığını kabul etti.

Andre Cronje’nin Fantom Vakfı’na yönelik açıklamaları ve yenilenen taahhüdü ışığında, kripto topluluğu projenin gelişimi ve tartışmalı girişimcinin gelecekteki katkıları hakkında daha fazla güncelleme bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap