Ünlü Ekonomist: Elon Musk, Bu Altcoini Seçecek!

Ünlü Ekonomist: Elon Musk, Bu Altcoini Seçecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Ekonomist: Elon Musk, Bu Altcoini Seçecek!

Ünlü ekonomist ve yatırımcı Raoul Pal, Elon Musk’ın Twitter vizyonunda tercih edeceği tek bir altcoin olacağını varsayım ediyor. Yeni hepsi bir ortada bir uygulama olacak X-App, hafta başında yeni logo çıkış yaptı.

Elon Musk, X-App için bu altcoin’i tercih edecek

Kaçıranlar için, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, planladığı X uygulamasını inşa etmenin yolunu açıyor. Daha evvel Musk, Twitter’ı satın almasının nedenlerinden birinin X isimli hepsi bir ortada bir uygulama yahut üstün uygulamanın oluşturulmasını hızlandırmak olduğunu söylemişti. Twitter işvereni bu vizyon için Çinli muadil uygulama WeChat’i ‘kopyalıyor’. Muhteşem uygulamalar, taşınabilir ödemeler, iletileşme ve toplumsal medyayı bir ortaya toplar.

Hafta sonu Musk, X-App’in yeni bir logo bulduktan sonra hayata geçeceğini bildirdi. Pazartesi günü Twitter, kullanıcılarının karşısına beklenen logo ile çıktı. Web sitesindeki efsanevi mavi kuş logosunu “X” olarak değiştirdi ve birebirini Twitter merkez binasında yaptı. Son gelişmelerin akabinde ünlü ekonomist Raoul Pal, bu yeni platforma ödemeler için dahil olacak altcoin’i müjdeliyor…

BTC Piyasası: Ünlü Ekonomist: Elon Musk, Bu Altcoini Seçecek! 1

Raoul Pal, Elon Musk’ın Twitter’ı birkaç amacı düşünerek satın aldığına inandığını tweetledi. Birincisi, yapay zekanın kullanılması ve Pal’a nazaran “özgür konuşma açısı tarafsız bir modelde vermektir”. Ayrıyeten Musk’ın Optimus robotunu eğitmek için yapay zekaya muhtaçlığı olduğuna inanıyor.

Raoul Pal’in bahsettiği ikinci şey, Musk’ın içerik oluşturucuları ödemeleri için kullanacağı kripto para ünitesiydi. Ünlü ekonomist, Dogecoin’in (DOGE) bunun için entegre edileceğine dair bir iddiada bulundu.

Ekonomist ayrıyeten Musk’ın, kullanıcıların – işinsanları, yatırımcılar vb. – tüm finansal görüşmelerini bu uygulama üzerinden yapmalarına ve orada da çabucak ödeme yapmalarına müsaade vermek için yakında başka ödeme çeşitlerini de entegre edeceğini öngörüyor.

X-App’te kripto ödemeleri için birinci adımlar atıldı

Yakın vakit birkaç ABD eyaleti, “X coin” sisteminin hayati bir kesimi olan Twitter Payments LLC’ye kripto süreçleri yürütmesi için lisans verdi. Bu yılın Ocak ayında Financial Times, bu atağın Twitter’ın kripto kabulünün bir kesimi olduğunu yazdı. Bu rapor, Dogecoin fiyatını %7 artırdı. Fakat DOGE topluluğu o vakitten beri yeni haberleri gözlüyor.

Ayrıca Musk, geçen yaz Twitter’ı satın almadan evvel bile kripto vizyonunu sıkça lisana getiriyordu. Tekraren mikro ödemeler, Twitter Blue için ödemeler ve içerik oluşturucular için mükafatlar için Dogecoin’i entegre etme fikrini lisana getirdi.

Şimdi, kripto topluluğunun gözleri, Elon Musk’ın sonraki hareketlerine çevrili durumda. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, 3 Nisan’daki gelişmeler DOGE fiyatını fırlatmıştı. DOGE şu anda rakiplerine nazaran hafif bir artışla 0.07767 dolardan süreç görüyor. Haftalık karını %10’un üzerinde tutarak en büyük coin’lere öncülük ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap