Ünlü CEO: Bu Kripto Para Platformunu Kullanmayın!

Ünlü CEO: Bu Kripto Para Platformunu Kullanmayın!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü CEO: Bu Kripto Para Platformunu Kullanmayın!

Eski Paxful CEO’su, dolandırıcılık olaylarının artması üzerine kullanıcıları platformu kullanmamaları konusunda uyardı! Eski Paxful CEO’su Ray Youssef’in bu uyarısı kripto para yatırımcıların dikkatini çekti! İşte detaylar…

Paxful’un yine açılmasının akabinde eski Paxful CEO’su Ray Youssef, kullanıcılara ihtarlarda bulundu!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz günlerde şirketin kurucu ortağı eşler ortası ticaretin (P2P) açıldığını bildirmişti ve P2P platformunun çalışır durumda olduğunu aktarırken bir Delaware hukukçusu tarafından yönetildiğini belirtmişti. Bunun akabinde eski Paxful CEO’sundan açıklama gecikmedi. Paxful’un kurucu ortağı Ray Youssef, dolandırıcılık şikâyetleri üzerine platformdan uzak durulması ikazında bulundu.

BTC Piyasası: Ünlü CEO: Bu Kripto Para Platformunu Kullanmayın! 1

Paxful 8 Mayıs’ta yine faaliyete geçti. O tarihten bu yana kullanıcılar platformda dolandırıldıkları tarafında şikayetlerde bulundular. Twitter üzerinden Ray Youssef’e ulaşan Mitch isimli bir kullanıcı, dolandırıldığını aktardı.

Bunun üzerine Youssef, yardım etmekten aciz olduğunu ve platformdan yasaklandığını aktarırken, “Artık Paxful’un CEO’su değilim ve orada olan hiçbir şey üzerinde denetimim yok. Beni de yasakladılar. Âlâ bahtlar, kimseye güvenmeyin” kelamlarını kullandı. Bununla bir arada Twitter kullanıcısı Mitch, sekiz aylık birikimi olan 660 doları kaybettiğini, lakin Paxful’un sorunu çözmediğini açıklayarak yardım istedi. Youssef, sorunu çözebilecek durumda olmadığını yineleyerek, fonlarını Paxful’dan çektiğini ve “orada süreç yapmayacağını” da belirtti.

Benzer biçimde Twitter kullanıcısı Kamwana da platform üzerinde kripto sattığını ve PayPal’ın “Arkadaşlar ve Aile” yerine “Mal ve Hizmetler” tarafından yanlış alınması nedeniyle parayı iade ettiğini, fakat moderatörün alıcıya kripto fonlarını hür bıraktığını bildirdi. Bu gönderiye yorum yapan öteki bir Twitter kullanıcısı da birebir biçimde kripto kaybettiğini söyledi.

Bununla birlikte son günlerde Paxful’da yaşananlar birçok spekülasyonun ortaya çıkmasını sağladı. Eski Paxful CEO’su, şirketin ona düşmanca bir devralma yaklaşımıyla yaklaşıp yaklaşılmadığı sorusuna “Bundan çok daha kötüsüydü.” karşılığını verdi.

Ray Youssef ve Paxful ortasında neler olmuştu?

Bildiğiniz üzere Paxful Nisan ayında kapandı ve Youssef birkaç kilit işçinin istifasını kabul etti. Ama perdenin gerisinde neler olup bittiğini tam olarak açıklamamıştı. Haftalar sonra Youssef, insanları ABD merkezli finans şirketleriyle iş yapmanın tehlikeleri konusunda uyarırken, artan ABD düzenleyici baskısının hatalı olduğunu söyledi. Youssef’in kelamları şu biçimdeydi:

Fonlarınıza el koyacaklar ve size bir sebep bile göstermeyecekler zira kanunen bunu yapamazlar. Sistemin kendisi size ziyan vermek üzere tasarlandı.

BTC Piyasası: Ünlü CEO: Bu Kripto Para Platformunu Kullanmayın! 2

Bu mühlet zarfında, Ray Youssef’in CEO olarak son aksiyonu, ABD’li düzenleyicilerin el koyduğu fonları çözmeye çalıştığını söylemesiydi. 21 Nisan’da Youssef şirketten istifa ettiğini açıkladı ve o sırada yardım edemediği kullanıcılara yardım etme kelamı verdi. Şirket fonların yüzde 88’ini geri almayı başarmış olsa da, yaklaşık 4,5 milyon dolar hala dondurulmuş durumda. Kripto para şirketi Paxful, anlık olarak Estonya, Birleşik Krallık, Filipinler, Dubai ve St Petersburg’da ofislere sahip ve ABD dışında değerli işler yapıyor lakin merkezi New York’ta bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap