Ünlü CEO: Binance’in Listelediği Bu Altcoin Bir Dolandırıcılık!

Ünlü CEO: Binance’in Listelediği Bu Altcoin Bir Dolandırıcılık!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü CEO: Binance’in Listelediği Bu Altcoin Bir Dolandırıcılık!

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından kurulan altcoin projesi Worldcoin’i potansiyel bir dolandırıcılık olarak nitelendirerek alenen eleştirdi. Ki Young Ju’nun suçlaması, Worldcoin’in kullanıcıları yapay zeka botları yerine gerçek beşerler olarak doğrulamak için eşsiz bir dijital pasaport sunmayı amaçlayan argümanlı “World ID” konseptine karşılık olarak geldi. Bu tanımlama sürecinin özü, bowling topu büyüklüğünde gümüş bir top olan Worldcoin’in ‘küre’sini kullanarak yüz yüze bir iris taramasını içeriyor. İşte detaylar…

Piyasaya yeni giren altcoin için dolandırıcılık suçlaması

Worldcoin, beta devrinin akabinde kısa müddet evvel piyasaya girdi. 2 milyondan fazla kullanıcının ilgisini çekti. Proje artık iris tarama operasyonlarını (orbing) 20 ülkede 35 kente genişletmeyi planlıyor. Şirket, benimsenmeyi teşvik etmek için muhakkak ülkelerde kaydolan kullanıcılara kripto para ünitesi token’ı WLD’yi sunmakta. Ayın 25’inde attığı tweet’te Ki Young Ju, Worldcoin’in ABD vatandaşlarını iris tarama sürecinin dışında bırakmasıyla ilgili kaygılarını lisana getirerek mümkün yasal sonuçlara işaret etti. Ayrıyeten Bitcoin’in yerine yeni bir kripto para ünitesi yaratmanın gerekliliğini sorguladı ve Worldcoin’in bilinmeyen token iktisadını eleştirerek yararı hakkında kuşkularını lisana getirdi ve potansiyel bir aldatmaca olarak damgaladı.

Buna karşılık Worldcoin, “World ID” teşebbüsünü savunarak, iris taramasının eşsiz insan kimliklerini doğrulamak ve bot ve düzmece hesap sızmalarını önlemek için gerekli olduğunu ve inançlı bir ekosistem sağladığını sav etti. Şirket, toplanan iris bilgilerinin dijital cüzdanları yahut süreçleri yönetmek için kullanılmadığını açıklayarak zımnilik ve data güvenliği tasalarını giderdi. Değişik bir biçimde, Ji-young Sam Altman’a bir OpenAI lisan modeli olan ChatGPT’yi tokenize etme konusunda soru sorduğunda durum beklenmedik bir hal aldı. Altman şimdi cevap vermedi. Yapay zeka ve kripto para alemlerinde potansiyel gelişmelere yer bıraktı.

Worldcoin için tartışmalar devam ediyor

Tartışmalar devam ederken, Worldcoin’in “World ID” lansmanı daha inançlı bir kripto para ekosistemi için ilgi alımlı bir konsept sunmakta. Bununla birlikte, dolandırıcılık suçlamaları, kullanıcılar ve kripto topluluğu ortasında inanç oluşturmak için daha fazla şeffaflık ve daha net tokenomikler davetinde bulunmakta. Worldcoin’in geleceği ve kripto para ortamı üzerindeki potansiyel tesiri belirsizliğini koruyor ve ilgili taraflardan karşılık bekliyor.

BTC Piyasası: Ünlü CEO: Binance’in Listelediği Bu Altcoin Bir Dolandırıcılık! 1

WLD’nin fiyatı Pazartesi günü erken süreçlerde yükseldi. Coin, Binance’teki 0,15 dolarlık başlangıç ​​fiyatından 5,29 dolara kadar yükseldi. Borsaya nazaran, 25,1 milyon dolarlık süreç hacmi gördü. Kurucu ortak Alex Blania, Blockcchainlerinin kimliklerin kapalılığı koruyacak ve rastgele bir tek varlık tarafından denetim edilemeyecek yahut kapatılamayacak halde saklayabileceğini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap