Ünlü Borsada Vadeli Süreç Krizi: Bu Altcoin’ler Sert Düştü!

Ünlü Borsada Vadeli Süreç Krizi: Bu Altcoin’ler Sert Düştü!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Borsada Vadeli Süreç Krizi: Bu Altcoin’ler Sert Düştü!

OKX kullanıcıları, gün içinde birden fazla altcoin fiyatının çift haneli paha kaybettiğini gördü. Kısa mühlet sonra borsa, kayıpları telafi edeceğini bildirdi.

Bu altcoin projeleri, OKX’de taban fiyatları gördü

OKX, bugün erken saatlerde birtakım kripto paraların vadeli süreçlerinde büyük oranda bedel kaybı yaşandığını duyurdu. OKX’de gözlenen bu çok volatilite, birtakım altcoin vadeli süreç kontratlarında %40’a kadar varan fiyat farklılıklarına yol açtı. Bunu takiben borsa, yaşananlar sonucunda kullanıcılara meydana gelen kayıpların giderileceği tarafında garanti verdi:

Bugün piyasalarımızda bir düzensizlik tespit ettik ve sorunu birkaç dakika içinde derhal çözdük. Müşteri hizmetleri grubumuz şu anda etkilenen her müşteriyle kayıpları kıymetlendirmek için çalışıyor ve etkilendiği tespit edilenlere tazminat ödenecek.

TRB ve STORJ fiyatları taban yaptı

Tellor Tributes (TRB) ve Storj (STORJ), yaşanan fiyat düşüklüğünden en fazla etkilenen altcoin projeleri ortasında. TRB/USDT vadeli süreç kontratı, bir noktada %37’den fazla kıymet kaybetti. Bu esnada fiyatı 15 dolarda taban yaptı. Altcoin şu anda gün içi hafif bir kazanımla 28 doların üzerinde süreç görüyor.

BTC Piyasası: Ünlü Borsada Vadeli Süreç Krizi: Bu Altcoin’ler Sert Düştü! 1

Buna paralel olarak, STORJ/USDT vadeli süreç kontratı da 0,31 dolardan 0,24 dolara geriledi. Düşüş esnasında yaklaşık %24 bedel kaybına uğradı. STORJ daha sonra süratle eski düzeylerine geri döndü. Şu anda 0,32 dolar bölgesinde süreç görüyor.

BTC Piyasası: Ünlü Borsada Vadeli Süreç Krizi: Bu Altcoin’ler Sert Düştü! 2

Bu iki altcoin dışında, Perpertual Protocol (PERP), Yield Guild Games (YGG), Worldcoin (WLD) ve Livepeer’de (LPT) düşüş yaşadı. Borsa, yaşanan bu olağan dışı fiyat hareketlerini teyit etti. Daha sonra oluşan olağandışı durumu süratle düzelttiklerini bildirdi.

OKX takımı, birebir vakitte mağdur kullanıcıları belirleyerek ziyanlarını karşılayacağını duyurdu. Bu durumun kaç kullanıcıyı etkilediği ve tam olarak ne kadar ziyana neden olduğu şu an için net değil. Fakat OKX, yaşanan sorunu ele aldıklarını ve kullanıcılarını mağdur etmeyeceklerini vurguladı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere OKX, bugün 27 altcoin delist ve listeleme duyurusu yapmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap