Ünlü Borsa, Çılgınca Yükselen Bu Altcoin’i Listeliyor!

Ünlü Borsa, Çılgınca Yükselen Bu Altcoin’i Listeliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Borsa, Çılgınca Yükselen Bu Altcoin’i Listeliyor!

Altcoin yatırımcıları, son vakitlerde günlük süreç hacmi açısından sıçrama yaşayan Pepe Coin’e (PEPE) bakıyor. Son haberler, kripto borsası OKX’in PEPE’yi listeleyeceği istikametinde. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin borsası, PEPE’yi listeliyor

Son vakitlerin tanınan meme coin’i için hoş bir haber geldi. OKX, “Pepe the Frog”dan esinlenen coin’i listelediğini duyurdu. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere kendi açıklamalarına nazaran PEPE meme coini deflasyonisttir. Ethereum’da piyasaya sürülmüştür. OKX, “Pepe the Frog “un karikatürist Matt Furie tarafından yaratılan tanınan bir çizgi sinema karakteri ve internet meme’i olduğunu belirtti. İnsansı bir bedene sahip yeşil antropomorfik bir kurbağa olarak tasarlanmıştır.

BTC Piyasası: Ünlü Borsa, Çılgınca Yükselen Bu Altcoin’i Listeliyor! 1

Kripto borsası, PEPE’in yeni listesini resmi bir tweet aracılığıyla duyurdu. OKX CEO’su “Star” Xu da listeleme hakkında tweet attı. Meme coin artık OKX spot ticaret piyasalarına girecek ve ticaret 1 Mayıs’ta TSİ 12:00’de başlıyor. Para çekme süreçleri ise bir gün sonra açılıyor. Borsa, altcoin projesini PEPE/USDT çiftiyle listeliyor. Kimileri meme coin’in Shiba Inu ve Dogecoin’i geçeceğine inanmakta.

PEPE’nin fiyatı son 24 saat içinde yüzde 60’ın üzerinde artış gösterdi ve şu anda 0,00000102 dolardan süreç görüyor. Süreç hacmi son 24 saat içinde yüzde 200’ün üzerinde artış gösterdi. Fiyattaki artış, 14 Nisan’daki lansmanından bu yana yaklaşık yüzde 38.900’lük bir artış manasına geliyor. CoinGecko datalarına nazaran, 24 saatlik süreç hacmine nazaran PEPE, dün, ERC-20 tokenı en çok süreç gören 17. kripto para ünitesi oldu. Süratli yükselişi sayesinde PEPE, piyasa kıymetine nazaran birinci 125 coin ortasına girdi.

BTC Piyasası: Ünlü Borsa, Çılgınca Yükselen Bu Altcoin’i Listeliyor! 2

OKX listelemesi PEPE için kıymet taşıyor

Son birkaç gündeki trendine ve süreç hacmindeki sıçramaya karşın, yatırımcılar bu çeşit yeni kripto paralarla süreç yaparken dikkatli olmalıdır. En büyük yatırımcılar, yani balinalar meme coin’i satmaya başlarsa PEPE fiyatı sert bir biçimde düşebilir. PEPE tokenları, toplumsal medya kaynaklı hype ile karakterize edilen yerleşik bir model izliyor. Dogecoin ve Shiba Inu üzere öteki büyük meme coinler de 2021 yılı boyunca bu “hype” ile yükselmişti. Fakat şu sıralar, DOGE ve SHIB daha çok Bitcoin’in ipuçlarını takip ediyor. Bu noktada, PEPE Nisan ortasında ortaya çıktı. Akabinde iki haftadan kısa bir mühlet içinde 326 milyon doların üzerinde bir piyasa bedeli topladı.

PEPE’nin gelişimini etkileyebilecek bir faktör, büyük bir kripto para borsasında listelenmesidir. Bu nedenle OKX listelemesi kıymetli bir olay. Bu türlü bir olay, meme coin’in etkileyici yükselişini daha da uzatabilir. Örneğin, Floki Inu geçtiğimiz yıl Binance’de listelendiğinde, fiyatının yüzde 50’ye kadar yükselmesine neden oldu. Meme coinlere yatırım yapmak yüksek risk taşıyor. Zira fiyatları esasen insanların internette onlar hakkında ne kadar konuştuğuna bağlıdır. Ayrıyeten fiyat manipülasyonuna karşı da son derece savunmasızdırlar. Bedelinin doruğundayken PEPE yatırımcıları bile, kâfi likidite olmadan bu tokenleri nakde çevirmekte zorlanabiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap