Ünlü Borsa, 4 Altcoin Delist Ediyor! Fiyatlar Çakıldı!

Ünlü Borsa, 4 Altcoin Delist Ediyor! Fiyatlar Çakıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Borsa, 4 Altcoin Delist Ediyor! Fiyatlar Çakıldı!

Önde gelen global Bitcoin ve altcoin borsalarından Huobi, delist duyurusu yaptı. Blockchain ekosisteminin daha sağlıklı bir biçimde gelişmesini teşvik etmek emeliyle harekete geçti. Kısa müddet evvel CVNT (Content Value Network), TNB (Time New Bank), SOS (Opendao) ve KCASH (KCASH) olmak üzere dört altcoinin listeden çıkarıldığını duyurdu. Tokenların 4 Ağustos 2023 tarihinde TSİ 11:00’de borsadan çıkarılması planlanmakta. İşte detaylar…

Huobi’den kimi altcoin projeleri için delist kararı geldi

Bu tokenleri listeden çıkarma atağı, borsanın süreç hacmi ihtiyaçlarını karşılayamadıkları gerçeğiyle motive edildi. Huobi, bu altcoinlerin son 30 gün içinde ortalama 50 bin doların altında bir süreç hacmi gördüğünü ve bunun da platformdan çıkarılmalarına yol açtığını bildirdi. Listeden çıkarılma duyurusu piyasaya ulaştığında, etkilenen tokenler fiyatlarında keskin bir düşüş yaşadı. Datalara nazaran, CVNT yüzde 47’lik değerli bir düşüş yaşadı. Bu nedenle 0,1 dolara geriledi. TNB de yüzde 23’lük bir düşüş yaşadı ve bedeli 0,000207 dolara ulaştı. SOS yüzde 1,7’lik küçük bir gerileme yaşayarak kıymetini 0,0000000505 dolara düşürdü. Öteki yandan, KCASH yüzde 2,85’lik düşüşle 0,000986 dolara geriledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Borsa, 4 Altcoin Delist Ediyor! Fiyatlar Çakıldı! 1

Listeden çıkarma sürecinin bir kesimi olarak Huobi, kullanıcıların yapması gereken süreçleri netleştirdi. CVNT, TNB, SOS ve KCASH için para yatırma süreçleri listeden çıkarıldıktan sonra devre dışı bırakılırken, para çekme hizmeti belli bir müddet için mevcut olmaya devam edecek. Borsa, kullanıcılardan ilgili vakit dilimi içinde bu tokenlar için tüm açık buyrukları iptal etmelerini istedi. Kullanıcıların bunu yapmaması durumunda, kalan açık buyruklar listeden çıkarıldıktan sonra otomatik olarak iptal edilecek. İlgili kripto varlıklar spot hesaplarına yatırılacaktır.

Huobi’nin delist kararının altında neler var?

Huobi kullanıcılarına ayrıyeten CVNT, TNB, SOS ve KCASH bakiyeleriyle ilgili rastgele bir sıkıntıyla müsabakaları halinde Spot hesaplarındaki “Küçük bakiyeleri gizle” seçeneğinin işaretini kaldırmaları tavsiye edilmekte.  Huobi’nin bu tokenleri listeden çıkarma kararı, epey kritik. Çünkü borsanın sağlam bir ticaret ortamı oluşturma eforunun bir işareti olarak görülmekte. Huobi, katı süreç hacmi gereklilikleri uygulayarak, listelenen tokenlerin adil ve verimli ticareti kolaylaştırmak için kâfi piyasa faaliyetine sahip olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Borsa, 4 Altcoin Delist Ediyor! Fiyatlar Çakıldı! 2

Listeden çıkarılma tarihi yaklaşırken CVNT, TNB, SOS ve KCASH sahibi kullanıcıların konumlarını yönetmek ve mümkün kayıpları azaltmak için uygun tedbirleri almaları tavsiye edilir. Bu gelişmeye yönelik piyasa yansısı, bu tokenların Huobi’nin platformundan kaldırılmasının akabinde nasıl bir performans göstereceğini merak eden yatırımcılar ve bölüm uzmanları tarafından yakından takip edilmekte. Sonuç olarak, Huobi’nin CVNT, TNB, SOS ve KCASH’i listeden çıkarma atılımı, Blockchain ekosisteminin genel bütünlüğünü geliştirmeye yönelik bir adımı işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap