Ünlü Analist Uyardı: Halving ile Altcoinler Harap Olacak!

Ünlü Analist Uyardı: Halving ile Altcoinler Harap Olacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Analist Uyardı: Halving ile Altcoinler Harap Olacak!

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, altcoinler ve Bitcoin (BTC) ortasındaki savaş bir defa daha merkez sahneye çıkıyor. Bilhassa takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, coinlerin amiral gemisi kripto para ünitesine karşı taban kaybettiğini gören yinelenen bir ön-halving eğilimine işaret ederek telaşlarını lisana getirdi. İşte detaylar…

Benjamin Cowen, altcoinler için düşüşte

YouTube’da 788.000 aboneyle değerli bir takipçi kitlesine sahip olan Cowen, son görüntüsünde, Bitcoin’e karşı süreç yaparken altcoin projelerinin şu anda kendilerini içinde buldukları kuvvetli görüntüyü inceledi. Bu eğilimin yeni olmaktan çok uzak olduğunu ve Bitcoin’in yarılanma olaylarına hakikat ortaya çıkma eğiliminde olduğunu vurguladı. Cowen, şunları söyledi:

Halving öncesi yıllarda Bitcoin yükseldiğinde ne olduğunu hatırlıyor musunuz? Altcoinleri Bitcoin takviye düzeylerinden koparır, böylelikle Bitcoin geri düştüğünde, bu altcoinlerin saklanacak hiçbir yeri kalmaz. Altcoinler Bitcoin çiftlerinde harap olmaya devam ediyor ve daha da düşüyorlar.

BTC Piyasası: Ünlü Analist Uyardı: Halving ile Altcoinler Harap Olacak! 1

Halving neden kıymetli?

Bu kavrama aşina olmayanlar için, her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin halving’i, BTC madencileri tarafından kazanılan mükafatların yarıya indirilmesini içeriyor. Bir sonraki yarılanmanın Nisan 2024’te yapılması planlanıyor ve Cowen üzere analistler bunun Bitcoin ve altcoinler ortasındaki dinamiklerde kıymetli bir rol oynadığına inanıyor. Cowen, altcoinlerin Bitcoin karşısındaki kıymet kaybının boyutunu göstermek için geçtiğimiz yıl Cardano (ADA) ile Bitcoin (ADA/BTC) örneğini kullandı.  Coinlerin Bitcoin’e karşı daha düşük düzeylere ulaştığı ve ekseriyetle yaklaşık %40 bedel kaybı yaşadığı tekrarlanan modelin altını çizdi. Cowen’ın bildirisi açıktı. “Bu trendin farkında olmalısınız. Bu acımasız bir trend.” demişti. 

Cowen, altcoinlerin neden Bitcoin karşısında çaba etmeye devam edeceğini öngördüğüne dair görüşlerini paylaşmaya devam etti. Piyasa iştirakçilerinin sermayelerini altcoinlerden Bitcoin’e kaydıracaklarına inanmakta. Analist, “Halving öncesi yılda bu BTC pumplarını görmemizin nedeni, piyasaya çok fazla yeni likidite girmesi değil. Bunun nedeni, pek çok insanın altcoinlerini Bitcoin’e dönüştürüyor olması,” diye açıkladı Cowen. Cowen ayrıyeten, halving’e giden yılın birinci yarısının altcoinlerin ABD doları karşısında yeni yıllık tepelere ulaşması için kâfi likidite sağlayabileceğini, lakin sonunda altcoin piyasasının kuruyabileceğini belirtti.

BTC Piyasası: Ünlü Analist Uyardı: Halving ile Altcoinler Harap Olacak! 2

Kripto paralar ortasında savaş var

Kripto para meraklıları ve yatırımcılar kripto piyasasında devam eden gelişmeleri izlerken, altcoinler ve Bitcoin ortasındaki savaş bu ekosistemin ilgi cazibeli ve hayati bir tarafı olmaya devam ediyor. Ufukta 2024 Bitcoin halvingi görünürken, bu kripto varlıklar ortasındaki dinamiklerin gelişmeye devam edeceği ve yatırımcıları daima değişen kripto ortamında gezinirken kritik kararlar almak zorunda bırakacağı kesin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap