Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı! Manipülasyon Var

Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı! Manipülasyon Var

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı! Manipülasyon Var

Kripto para dünyasında analistlerin altcoin ihtarları son derece dikkat çeken bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Bilhassa MakerDAO’nun son dalgalanması manipülasyon kaygılarına yol açıyor. Öbür taraftan gizemli bir fiyat artışı kelam konusu. Bu artış sürecinde ünlü analist Ali Martinez Twitter sayfasından değerli bir paylaşım yaptı. Ayrıntılara daima birlikte bakalım.

Altcoin MKR için gizemli bir fiyat artışı

Altcoin MakerDAO (MKR) şaşırtan bir halde %18’lik bir fiyat artışı yaşadı. MKR bu karların bir kısmını elinde tutmayı başarmış durumda. Fakat analist Ali Martinez’e nazaran, bu yükselişin arkasında potansiyel manipülasyon olduğuna dair tasalar var. Ayrıyeten bu tasalar de giderek artıyor. Öteki taraftan son hareketlilik altcoinin gelecekteki yörüngesi üzerinde bir belirsizlik gölgesi oluşturuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı! Manipülasyon Var 1

Btcpiyasasi.com olarak sayılara daha yakından bakıyoruz. Dikkatleri çeken temel göstergelerden biri, hem borsa girişindeki hem de balina süreç sayısındaki eşzamanlı artış. Bu olağandışı artış, borsalardaki MKR arzında 10.000 MKR tokenine ulaşan kayda paha bir artışla tıpkı vakte denk geliyor. Buna nazaran piyasadaki bu arz akışı, altcoin MKR’nin fiyatının yükselmeye başladığı sırada meydana geldi.

Manipülasyon sorunu

Ali Martinez burada manipülasyon problemine vurgu yapıyor. Altcoin MKR tokenlerinin borsalara ani akını ve artan balina faaliyeti var. Buna nazaran bu durum kimi piyasa gözlemcilerinin bu fiyat artışının planlı olup olmadığını sorgulamasına neden oluyor. Başka taraftan kripto para piyasasındaki bu cins planlı hareketler, fiyat trendlerine bir öngörülemezlik ögesi getiriyor. Ayrıyeten traderlar ve yatırımcılar için değerli tesirlere sahip olabiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı! Manipülasyon Var 2

Potansiyel fiyat manipülasyonuna ait telaşlar göz önüne alındığında, MKR yatırımcıları ortasında giderek artan bir ihtiyat duygusu var. Kuşkulu fiyat dalgalanmalarının akabinde varlıkların keskin geri çekilmeler yaşaması alışılmadık bir durum değil. Bu nedenle, analist Ali Martinez MKR’nin yakında adımlarını geri çekebileceğine inanıyor. Potansiyel olarak 1.000 dolar yahut daha düşük fiyat düzeylerini tekrar ziyaret edebileceğine vurgu yapıyor. Hatta analiste nazaran 900 doların akla yatkın bir amaç olduğu vurguları ortasında yer alıyor.

Altcoin ihtarına dikkat

Altcoin MakerDAO’nun son devirdeki fiyat artışı kripto para topluluğunun dikkatini çekmiş durumda. Lakin potansiyel manipülasyona ait kuşku bulutu belirsizliğin devam etmesine neden oluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı! Manipülasyon Var 3

Yatırımcılar fiyat hareketlerini yakından izlerken ve bu ilgi alımlı destanda daha fazla gelişme beklerken önümüzdeki günler altcoin MKR için çok kıymetli olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap