Ünlü Analist, Açığa Satacağı O Altcoin’i Belirledi!

Ünlü Analist, Açığa Satacağı O Altcoin’i Belirledi!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Analist, Açığa Satacağı O Altcoin’i Belirledi!

Kripto para ünitelerinin değişken dünyasında, piyasa analistleri kıymetli bir rol oynamaktadır. Altcoin topluluğunda Crypto Tony olarak bilinen bu türlü bir analist, gözünü piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum’a dikti. Tony’ye nazaran, Ethereum’un gelecekteki istikameti karmaşık bir formda mevcut dayanak düzeyine bağlı ve buna nazaran harekete geçmeye hazır. Tony’nin tahlili, yatırımcıların düşen bir varlığın fiyatından kâr elde etmesini sağlayan bir alım satım stratejisi olan açığa satış kavramı etrafında şekilleniyor. Fakat onun görüşlerine geçmeden evvel, değerlendirdiği duruma daha yakından bakalım.

Altcoin için kritik dayanak odakta

Ethereum son vakitlerde nispeten dar bir aralıkta süreç görüyor ve ETH/USDT çifti 1.620 dolar düşük fiyat ile 1.700 dolar yüksek fiyat işareti ortasında seyrediyor. Bununla birlikte, Crypto Tony’nin dikkatini çeken şey, daha düşük takviye düzeyinin tekrar tekrar test edilmesidir. Ethereum’un fiyatının bu kritik takviyenin altına düşmesi için yapılan birkaç teşebbüse karşın, boğalar süratli bir halde karşılık verdi. Tony’nin grafik tahlili, ETH’nin birçok defa dayanak çizgisinin altına indiğini fakat bu çizginin altında kapanmayı başaramadığını ortaya koyuyor. Bunun yerine, 4 saatlik mumlar kapanmadan evvel daima olarak takviyenin üzerine tırmandı.

Tony’nin tahlili tek taraflı bir tablo çizmiyor. Ethereum için 1.620 dolarlık takviyenin altına inilmesi düşüş eğilimine işaret edebilirken, fiyat 1.700 doları aşmayı başarırsa yükseliş potansiyeli de var. Boğalar ve ayılar ortasındaki bu çekişme Ethereum’u tehlikeli bir pozisyona soktu. Ethereum’un kripto piyasasındaki ehemmiyeti abartılamaz. Bitcoin’in yanı sıra, öteki altcoinlerin fiyat yörüngesi üzerinde değerli bir tesire sahiptir. Bu nedenle, Ethereum kritik bir dönüm noktasıyla karşı karşıya kaldığında, bu durum tüm kripto para ekosisteminde yankı buluyor.

Ethereum’un mevcut durumu ne istikamette?

Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum 1.625 dolardan süreç görüyor ve 23 Haziran 2023’te kurulan takviyesi aşmaya çalışıyor. Kripto para ünitesi Eylül ayının başından bu yana dar bir süreç aralığında sıkışıp kaldı ve Crypto Tony de dahil olmak üzere birçok analistin bir sonraki atağı hakkında spekülasyon yapmasına neden oldu. Kripto para piyasası öngörülemezliğiyle ünlüdür ve Ethereum da bir istisna değildir. Önümüzdeki günler ve haftalardaki performansı, yılın geri kalanında piyasanın tarafını belirleyebilir. Bu da, yatırımcılar ve kripto meraklıları tarafından yakından izlenecektir.

BTC Piyasası: Ünlü Analist, Açığa Satacağı O Altcoin’i Belirledi! 1

Şimdi, Tony’nin tahlilinde değindiği açığa satış kavramına değinelim. Açığa satış, bir varlığın fiyatının düşeceğine inanan yatırımcılar tarafından kullanılan bir ticaret stratejisidir. Bir yatırımcı “short” süreç yapmak için varlığı ödünç alır, mevcut piyasa fiyatından satar. Gelecekte daha düşük bir fiyattan geri almayı ve böylelikle fiyat farkından kar etmeyi emeller. Ethereum bağlamında Tony, mevcut dayanak düzeyindeki istikrarını kaybetmesi halinde kripto para ünitesini açığa satmayı düşünüyor. Bu karar, Ethereum’un yakın geleceğinde aşağı taraflı bir fiyat hareketi potansiyeline olan inancını yansıtıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap