Unlock Alarmı: Eylül’de Bu 7 Altcoin Yakından İzlenecek!

Unlock Alarmı: Eylül’de Bu 7 Altcoin Yakından İzlenecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Unlock Alarmı: Eylül’de Bu 7 Altcoin Yakından İzlenecek!

Kripto para piyasasında yatırımcılar projelerin kilit açma etkinliklerini yakından takip eder. Zira, piyasaya yeni giren tokenler arzı artırır ve hasebiyle fiyat üzerinde tesiri olur. Eylül ayında da büyük altcoin projelerinden yedisinin yüklü ölçüde un-lock aktifliği var. Bu etkinliklere ait kıymetli bilgileri okuyucularımız için hazırladık.

Bu 7 altcoin yüklü kilit açılışı yapacak!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasasında harika dalgalanmaları meydana geliyor. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), spot Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararını erteledi. Grayscale’in SEC zaferinin akabinde ralli yapan piyasa bir anda çıkarlarının geri verdi. Bununla birlikte piyasada takip edilmesi gereken diğer değişkenler de var. Bunlardan birisi de hiç elbet piyasadaki token arzını değiştiren un-lock aktiflikleri. Kripto haber kanalı WuBlockcahain, Eylül ayında gerçekleşecek büyük çaplı un-lock etkinliklerini paylaştı. Bu bağlamda, bu 7 altcoin projesini işaret etti:

TokenUnlocks’a nazaran, Eylül ayında 225 milyon doların üzerinde kilit açma pahasına sahip Hedera (HBAR), Sui Network (SUI), Immutable X (IMX), Aptos (APT), Apecoin (APE), dYdX (DYDX) ve Optimism (OP) büyük ölçülü un-lock (10 milyon ABD dolarından fazla kilit açma miktarı) bulunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Unlock Alarmı: Eylül’de Bu 7 Altcoin Yakından İzlenecek! 1

Eylül’ün birinci yarısındaki un-lock etkinlikleri

TokenUnlocks datalarına nazaran, Eylül ayına Hedera’nın (HBAR) un-lock aktifliğiyle başlayacağız. Altcoin projesi, toplam arzının %3,48’ine tekabül eden 1,15 milyar tokeni piyasaya sürecek. Bu tokenlerin toplam kıymeti mevcut fiyatla yaklaşık 61.27 milyon dolara muadil. Bir sonraki haftaya ise SUI’nin un-lock aktifliğiyle devam edeceğiz. SUI, 3 Eylül’de toplam arzının %4.79’unu muadil 34.62 milyon tokeni hür bırakacak. Bu tokenlerin pahası ise yaklaşık 17.68 milyon dolar.

Immutable X (IMX), 9 Eylül’de kilit açacak. Altcoin projesi, toplam arzının %1.61’ini tekabül eden 18.08 milyon tokeni piyasaya sürecek. TokenUnlocks bilgilerine nazaran  Aptos (APT) da yüklü ölçüde tokenin kilidini açacak. Altcoin projesi 12 Eylül’de toplam arzının %1.99’una muadil 4.54 milyon tokeni hür bırakacak. Bu tokenlerin toplam kıymeti mevcut fiyatla yaklaşık 25.99 milyon dolar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Unlock Alarmı: Eylül’de Bu 7 Altcoin Yakından İzlenecek! 2

İkici yarıda bu 3 altcoin kilit açacak

Eylül’ün ikinci yarısında tanınan metaverse coin’i ApeCoin’in (APE) un-lock aktifliği yakında izlenecek. Zira, altcoin projesi mevcut arzının kıymetli bir kısmına denk gelen bir aktiflik gerçekleştirecek. Bu doğrultuda ApeCoin, 17 Eylül’de toplam arzının %11’inden fazlasına denk gelen 40,60 milyon tokeni piyasaya sürecek. Tokenini mevcut fiyatından hesapladığımızda bu ölçünün toplam karşılığı yaklaşık 60.09 milyon dolara tekabül ediyor. 26 Eylül’de ise DYDX’nin un-lock aktifliği var. Altcoin, toplam arzının %3.76’sına denk gelen 6.52 milyon tokeni hür bırakacak. Son olarak Optimism (OP) 30 Eylül’de kilit açacak. Bu kapsamda Optimism, toplam arzının %3,37’sine denk 24.16 milyon tokeni piyasaya sürecek. Bu tokenlerin mevcut piyasa bedeli yaklaşık 35.51 milyon dolar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap