Uniswap Boşaltan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti!

Uniswap Boşaltan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti!

Paylaş
BTC Piyasası: Uniswap Boşaltan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti!

Kripto para balina izleme platformu Whale Alert’tan haber var. Buna nazaran, son 24 saat içinde gerçekleştirilen üç kıymetli Uniswap (UNI) sürecini ortaya çıkardı. Bu süreçler, bilinmeyen bir cüzdandan Binance ve Coinbase’e yatırılan kıymetli ölçüde UNI tokenini içeriyor.

Uniswap süreç detayları

İlk süreçte Binance’e iddiası 5.617.639 dolar kıymetinde 849.998 Uniswap gönderimi kelam konusu. Kısa bir mühlet sonra, iki multi-milyon dolarlık UNI süreci daha gerçekleşti.

İkinci transferde, yaklaşık 5.297.737 dolara denk gelen 801.957 Uniswap bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e gönderildi.

Üçüncü kıymetli Uniswap süreci, 801.957 UNI token Coinbase’e gönderildiği için ikinci Binance para yatırma sürecini yansıttı.

Yüksek likiditeye sahip önde gelen kripto para borsalarına bu kadar büyük ölçülerde Uniswap gönderilmesi değerli. Balinanın yakın gelecekte öbür kripto para ünitelerine yatırım yapacağını gösteriyor. Pekala bunlar hangileri?

BTC Piyasası: Uniswap Boşaltan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti! 1

Uniswap balinaları COMP’ye bakıyor

Uniswap balinaları satış yaptıktan sonra Binance borsasında Compound (COMP) isimli altcoine ilgi gösterdi. Data sağlayıcısı Look On-Chain, iki balina tarafından değerli alımlar yapıldığını bildirdi. “0x3FB7” tanımlayıcısına sahip birinci balina, ortalama 66,13 dolar fiyattan 18.686 COMP token satın almak için toplam 1,24 milyon dolar yatırım yaptı.

“0x5DE6” olarak tanımlanan ikinci balina, yalnızca 8 saat evvel ortalama 64,01 dolar fiyattan 14.885 COMP tokenı satın almak için 953 bin USDC harcadı. Bu yazıyı yazarken Uniswap satan balinaların aldığı Compound (COMP) 63,96 dolardan süreç görüyor. Bununla birlikte, bu son COMP yatırımlarını yapan iki balinanın, satın alımlarından sonra COMP’nin fiyatı düştüğü için kayıplarla müsabakaları kelam konusu.

BTC Piyasası: Uniswap Boşaltan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti! 2

Balinalar Cardano fiyatını da etkiledi

Uniswap balinaları fiyat hareketine neden olurken bir öbür gelişme de Cardano’da yaşandı. Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta boyunca altcoin piyasasında yaşanan çalkantılı dalgalanmaların ortasında 0,30 dolara hakikat bir geri çekilmeye şahit oldu. Fiyat dalgalanması yatırımcıların ve tarderların dikkatini çekerek onları ADA’nın hareketini yakından izlemeye sevk ediyor.

BTC Piyasası: Uniswap Boşaltan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti! 3

Uniswap balinaları hareket ederken on-chain data tahlili bir duruma daha işaret ediyor. Cardano’nun ağ aktivitesinin Temmuz ortasından bu yana istikrarlı bir düşüş yaşadığını gösteriyor. Bu düşüş eğilimi piyasa iştirakçileri ortasında telaşlara yol açıyor. Öteki taraftan kimi yatırımcılar gerçekleşmemiş kayıplarla karşı karşıya. Fiyat 0,30 dolarlık kritik dayanak düzeyine yanlışsız geri çekiliyor. Buna nazaran, balina yatırımcıları bu kıymetli noktayı savunmak için harekete geçiyorlar. Daha fazla ADA tokenı satın alıyorlar. Ayrıyeten daha fazla düşüşü önlemeyi ve piyasayı bu düzey civarında dengelemeyi amaçlıyorlar.

Altcoin Curve’ün kurucusundan yeni hareket

Uniswap balinaları atak yaparken DeBank bilgilerine nazaran 2 Ağustos’ta Curve’ün kurucusu da değerli bir atılım yaptı. Stake DAO: Governance olarak işaretlenmiş bir adresten 500.000 USDT aldı. Daha sonra 500.000 USDT’yi 502.000 MIM ile değiştirdi.

BTC Piyasası: Uniswap Boşaltan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Etti! 4

Balina btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Abracadabra’daki 502.000 MIM borcunu geri ödemek için 1,25 milyon CRV kullandı. Ayrıyeten hepsini Stake DAO: Governance adresine gönderdi. Buna nazaran CRV başına ortalama 0,4 USD fiyatla tekrar OTC süreçleri gerçekleştirmesi kelam konusu. Son olarak Uniswap balinaları satış yapsalar da öteki altcoinlere atak etmiş durumdalar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap